Na špičkách

Übersetzung nicht verfügbar.

O víkendu se na výstavišti bude tančit. 900 mladých tanečníků zkusí své štěstí v baletní soutěži Na špičkách Brno 2019

Na 900 mladých tanečníků ze tří zemí bude bojovat na brněnském výstavišti o titul v 5. ročníku mezinárodní baletní soutěže Na špičkách Brno 2019. Odehraje se 27. a 28. dubna v Rotundě pavilonu A v režii neziskové organizace Filiánek, z.s., jejíž součástí je Baletní škola Filiánek.

Letos budou soutěžit mladí tanečníci z České republiky, Slovenska a Rakouska. Účast dětí v mezinárodní soutěži přináší novou inspiraci i srovnání úrovně jejich baletních dovedností.

Soutěž se koná za finanční podpory statutárního města Brna a Jihomoravského kraje. „Po čtyřech úspěšných ročnících této soutěže Filiánek založil důstojnou tradici, která otevírá město Brno mladému baletnímu světu. Zajímavostí je, že termín soutěže připadá na víkend před Mezinárodním dnem tance. Zveme mladé tanečníky, rodiče, pedagogy i veřejnost, aby přišli a aktivně tak oslavili tento svátek a podpořili plným hledištěm nejen brněnské soutěžící,“uvádí ředitelka soutěže Ivana Šnajderová.

Soutěže se zúčastní neprofesionální baletní školy, taneční oddělení ZUŠ, amatérské soubory i jednotlivci. Novinkou je účast studentů tanečních konzervatoří a tanečních škol s akreditací k výchově profesionálních tanečních umělců a to ve třech věkových kategoriích a dvou podkategoriích. Téměř 900 tanečníků bude soutěžit v šesti věkových kategoriích na principech klasické baletní techniky i na principech contemporary modern, v jednotlivcích i ve skupinách. Odborná porota složená z pedagogů Taneční konzervatoře Brno a významných osobností baletního světa hodnotí technické předpoklady, obtížnost choreografie, technické a umělecké předvedení.

Důležité je i získání a předání nových zkušeností mezi žáky i lektory, navázání nových kontaktů ve společném baletním oboru a také objevování tanečních talentů zkušenými odborníky. Uměleckým garantem soutěže je primabalerína Jana Kosíková Přibylová. Harmonogram soutěže a další informace jsou k dispozici na www.naspickach.cz. Soutěž je přístupná veřejnosti, vstup zdarma přes Kongresové centrum.

Zdroj: Filiánek, z.s., Brno

Filiánek, z.s.  se zaměřením na volnočasové aktivity provozuje Baletní školu Filiánek od září 2009, kterou navštěvuje 350 dětí od 3 do 18 let. Již osmým rokem se děti z Filiánku účastní baletních soutěží v ČR i zahraničí a dosahují výborných výsledků pod vedením lektorek Sylvy Mičánkové a Mercedes Gonzalez.

Filiánek z.s. je samosprávná, dobrovolná, nepolitická a nezisková organizace založená za účelem naplňování veřejně prospěšného zájmu, jehož posláním je přispívat v souladu se zakladatelským právním jednáním vlastní činností k dosahování obecného blaha, kterým je zejména: podpora rodiny ve všech fázích jejího vývoje, realizace prorodinných aktivit a volnočasových programů pro děti, podpora rovných příležitostí pro rodiče, nabídka vzdělávacích aktivit, realizace a podpora akcí pro dobročinné a charitativní účely a naplňuje tím statut veřejné prospěšnosti.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše