Weihnachtsmarkt

Übersetzung nicht verfügbar.

Pavla Hrdinová potřebuje svět plný barev, tak je vkládá do svých šperků

Pokud máte v rodině zdobivé dámy a přemýšlíte, jaký šperk by jim na Vánoce udělal radost, tak vaše dilema by mohla vyřešit Pavla Hrdinová. Na Vánoční veletrhy přijede se svými náušnicemi, náhrdelníky, prsteny a dalšími kousky, do nichž vkládá slavné kamínky Swarowski.

V zásobě má desítky barev, kamínky jsou třpytivé, pudrové, neonové, vybere si každý. Materiály, do nichž kameny vkládá, jsou české provenience. „Šperky jsou buď z bižuterního kovu ošetřené rhodiem, čistého stříbra nebo stříbra rhodiovaného. Kovy neobsahují nikl, takže nehrozí žádné alergické reakce. Rhodium je výborné, nečerné, nežloutne, má krásnou barvu platiny,“ popisuje Pavla Hrdinová, které tvoří pod značkou Šperky HERO.

Mezi letošní novinky patří páskové ocelové náramky hodinkového střihu, na které se navlékají malé přívěsky. Uvidíte je v barvě černé, stříbrné, zlaté či růžového zlata.

Na otázku, o co je mezi zákazníky největší zájem, nemá jednoznačnou odpověď. „Každý má jiný vkus, někdo hledá decentní šperk, druhý něco výrazného. Bižuterní rhodiované náušnice s kamínky Swarowski začínají zhruba na stokoruně, stříbrné rhodiované jsou od tří set. A třeba ocelový náramek kolem 550 korun,“ vypočítává šperkařka. Má zákaznice, které rády střídají barvy i tvary, i zákaznice, které si oblíbí jediný kousek.

Ona sama patří do kategorie A. „Jsem chodící reklamní stojan,“ směje se a vysvětluje: „Ráda nosím obruče, protože jsou zvláštní, atypické, jiné než obyčejný řetízek s přívěškem, mám jich několik barevných kombinací a střídám je podle nálady, počasí a oblečení. Nosím výrazné, barevné a veliké šperky.“

Co nemá ráda, je věta „Dejte mi něco, co nebude vidět.“ Třeba blondýnkám se snaží vysvětlovat, že kamínek Crystal je pro ně úplně zbytečná investice, opravdu si ho nikdo nevšimne. „Bohužel je nejprodávanější, protože podle slov nakupujících se hodí ke všemu. Veselejší už je to s Vitrail Light, nádherným mixovaným odstínem růžovo-zeleno-fialovým. Já mám nejraději jasně modrý Turquoise light s nádechem zelené a jasně červený Siam light,“ líčí Pavla Hrdinová.

Její cíl je jasný: chce lidi rozsvítit. „Potřebuji svět plný barev, krásných šperků a radosti z nich. Mám radost z každé zákaznice, kterou přesvědčím, že se barev nemusí bát,“ říká žena, která je původním povoláním středoškolská pedagožka.

Ke své aprobaci čeština – latina si při práci na gymnáziu přidala výtvarnou výchovu. Se šperky začala před deseti lety, to ještě učila. Teď už se věnuje jen svému největšímu koníčku. „Původní profese jsem se úplně nevzdala, přednáším dějiny umění, literaturu a divadlo, vymýšlím interaktivní programy pro základní školy a  jezdím s nimi po celém okrese. Baví mě, když to děti baví a když si můžu učit, co chci a jak chci,“ poznamenává.

Na Vánočních veletrzích kromě šperků s kamínky Swarowski bude mít i drobnosti „pro kámošky“, jak říká. Drobné bižuterní náušnice z jabloneckého skla, lanka s přívěsky zdobená rokajlem, tedy drobnými korálky v nejrůznějších tvarech a taky přívěsky z malajských mušlí, které byly přivezeny z Kuala Lumpur.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše