GO a Regiontour

Übersetzung nicht verfügbar.

Rok ve znamení Adolfa Loose. Práci architekta můžete poznat díky speciální veletržní prohlídce Bauerova zámečku

Brno si letos připomíná 150 let od narození Adolfa Loose. Přímo na „GoRegu“ mohou zájemci nahlédnout do zámečku na výstavišti. Loos, považovaný za zakladatele moderní architektury, jej pro rodinu Bauerových ve 20. letech minulého století upravoval. Vědělo se, že do podoby zasahoval poměrně významně, ale nedávné zjištění pracovníků Muzea města Brna ukázal, že právě Loos stojí za kompletní obměnou. Z pohledu architektury a kultury je to naprosto výjimečný objev.

Zájemci si tedy mohou zámeček a zejména Loosův sál prohlédnout a nejnovější poznatky si vyposlechnout osobně. Prohlídky jsou naplánované na pátek, sobotu a neděli. Jsou pro návštěvníky veletrhu (s platnou vstupenkou) zdarma. Musejí se předem nahlásit u hlavního informačního pultu stánku města a jižní Moravy v pavilonu P.

Muzeum hlavního města Prahy a Národní památkový ústav vyhlásily rok 2020 „Rokem Adolfa Loose“. K těmto institucím se připojilo i Muzeum města Brna, Národní technické muzeum nebo Magistrát města Plzně.

Brno si letos připomíná ještě jedno významné architektonické výročí – 90 let od dokončení stavby světoznámé funkcionalistické vily Tugendhat zapsané na seznamu UNESCO. Kompletní program vázaný na obě výročí najdou zájemci právě na veletrzích GO a Regiontour.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše