URBIS SMART CITY FAIR

Übersetzung nicht verfügbar.

Rozšířená realita přiblíží chytré technologie Moravskoslezského kraje a Ostravy na veletrhu Urbis Smart City Fair

Lídři v inovacích, start-upy, zástupci krajů, měst a obcí či aktivní občané se v červnu setkají na 2. ročníku veletrhu Urbis Smart City Fair, který se koná na brněnském výstavišti. Ve dnech 5.–6. června si budou moct účastníci předat zkušenosti se zaváděním chytrých technologií, představit nápady nebo příklady již konkrétních řešení, jak správně inteligentní koncepty ve městech rozvíjet.

Dostupná i plánovaná chytrá řešení letos představí Moravskoslezský kraj společně se Statutárním městem Ostrava. Bude se na co těšit. Chytré nápady mohou návštěvníci poznávat interaktivně pomocí rozšířené reality. Kraj s Ostravou představí jedenáct nejvýznamnějších aktivit s různorodým zaměřením. Jedno mají ale společné, přetvářejí naše okolí na místo příjemné k životu.

Na veletrhu bude pro návštěvníky k dispozici speciální aplikace, pomocí které se jednotlivé projekty nebo modelové situace zobrazí v režimu rozšířené reality. Tato technologie umožní návštěvníkovi expozice lépe si představit vzniklou situaci, zjistit principy jejího fungování nebo objasní výhody zavedení konkrétního chytrého opatření do praxe.

Moravskoslezský kraj se v oblasti Smart Cities dlouhodobě prezentuje konceptem Chytřejší kraj. Svou pozornost upírá na celé spektrum oblastí. Pomocí chytrých řešení zajišťuje atraktivnější veřejnou hromadnou dopravu. Postupně jsou nasazována nová vozidla, která v budoucnu nebudou už jen ekologická nízkopodlažní a klimatizovaná ale bude v nich možnost platit bezkontaktní platební kartou, připojit se na wifi nebo využít USB nabíječky. V plánu je i rozšíření sítě dobíjecích stanic pro elektromobily a elektrokola. V expozici je poprvé představen budoucí směr zaměření chytrých technologií Moravskoslezského kraje na rozvoj vodíkové technologie. V roce 2021 bude zporovozněna první vodíková plnicí stanice v Ostravě Hranečníku. Současně v Ostravě vyjedou první tři vodíkové autobusy. Další autobusy budou následovat v roce 2022 do oblasti Havířovska. Ambiciózní plán pokračuje zavedením tří vlakových souprav na vodík, které by se měly jezdit mezi Ostravou – Českým Těšínem a Frýdkem-Místkem v roce 2027.

Na společné expozici Moravskoslezského kraje a Statutárního města Ostravy se představí v pozici spoluvystavovatele společnost Dustee, která se svými měřicími stanicemi stavu ovzduší získala ocenění v rámci projektu Chytrá myšlenka. Veletržní expozici doplní i prezentace firmy ProFure Technologies s.r.o., která stojí za realizací rozšířené reality.

Weitere News von der Messe

06. 06. 2019 URBIS SMART CITY FAIR Tři Zlaté medaile URBIS 2019 pro chytré výrobky

Inovativní kontejner na oděvy TUČŃÁK od společnosti TextilEco, a.s., plánovač tras nové generace pro veřejnou dopravu a mobilitu jako služba s názvem AnyRoute od firmy Umotional s.r.o. a řídicí informační systém RISII od dodavatele Herman systems, s.r.o. a vystavovatele Dopravní...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše