Stavební veletrh Brno

Übersetzung nicht verfügbar.

Schiedel představí extrémně tichou rekuperační jednotku a podpoří soutěž mladých kominíků

Tradiční značka komínových systémů vstupuje na trh větrací techniky. Na Stavebním veletrhu Brno se bude ucházet o Zlatou medaili se systémem řízeného větrání s rekuperací Schiedel KombiAir, který vyniká velmi tichým provozem.

„V Brně jsme pravidelnými vystavovateli již řadu let. Stánek v hale V budeme mít spíše menší, ale přesto návštěvníkům představíme většinu produktů z našeho portfolia, které čítá již nejen komínové systémy, ale také krbová kamna a nově rekuperační jednotku. Návštěvníci si naše výrobky také prohlédnou v pavilonu A2, kde bude probíhat Soutěž odborných dovedností v oboru kominík. Několik soutěžních úkolů učni absolvují přímo s našimi produkty,“ informovala Eva Mokošínová, marketingová manažerka společnosti Schiedel pro český i slovenský trh. Zároveň pozvala všechny zájemce, aby využili odborného poradenství: „Naši specialisté jsou připraveni návštěvníkům a budoucím stavebníkům poradit s výběrem vhodného produktu, který plně vyhovuje dnešním moderním domům a současné legislativě.“

Největší novinkou na stánku Schiedel bude rekuperační jednotka KombiAir, kterou tato značka vstupuje na trh větrací techniky. Progresivní technologie spolu s vynikajícími akustickými vlastnostmi a prostorově úsporným řešením novinku předurčují pro řízení větrání v rodinných domech. „Letos se budeme snažit získat ocenění Zlatá medaile pro řízené větrání s rekuperací Schiedel KombiAir, které jsme uvedli na trh v polovině loňského roku. Předností tohoto systému je jeho zakomponování do hrubé stavby a s tím spojený velmi tichý provoz. Naše jednotka se řadí k těm nejtišším na českém trhu,“ uvedla Eva Mokošínová.

Systémy řízeného větrání s rekuperací tepla se starají o přísun čerstvého vzduchu do interiéru s minimálními tepelnými ztrátami. Většinou však vyžadují umístění do samostatné technické místnosti z důvodu hlučného provozu. KombiAir s hlučností pouhých 34 dB je na sotva slyšitelné hranici, která neruší ani citlivé jedince a nijak neomezuje umístění jednotky. Instaluje se již ve fázi hrubé stavby, což usnadňuje výběr nejvhodnějšího místa s ohledem na celkovou dispozici domu, navíc se snadno schovají veškeré rozvody do tepelněizolační vrstvy podlahy. Na rozdíl od konkurenčních výrobků je jednotka umístěna na výšku a zabírá jen minimální plochu o půdorysu 360x620mm. Celý produkt je tak svou velikostí srovnatelný s komínovými systémy Schiedel. K naprosté špičce se jednotka KombiAir řadí i díky schopnosti rekuperace tepla až 90 %. Dalším bonusem je možnost zónování neboli regulace přiváděného vzduchu v návaznosti na vytíženost a rozdílné využívání jednotlivých místností. Pro maximálně efektivní provoz lze KombiAir ovládat na dálku přes internet.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše