Mineralien Brünn

Übersetzung nicht verfügbar.

Šperky z korálků od značky Epona zaujmou originalitou i složitou technikou výroby

Výrobě šperků z korálků se Romana Kuklová tvořící pod značkou Epona korálky věnuje více než deset let. Při své práci střídá různé techniky a zakládá si na originalitě a preciznosti. I proto ji baví především výroba šperků na zakázku. Na výstavě Minerály Brno předvede například romantické brože s minerály, které patří mezi žhavé novinky z její tvorby.

Kvalitní materiály a poctivá ruční práce jsou pro práci Roman Kuklové základ. Na šperky používá osvědčené české korálky Preciosa nebo Swarowski, nebojí se ale sáhnout ani po materiálu ze zahraničí, oblíbené jsou například rokajlové korálky TOHO z Japonska. Většinu šperků pak doplňují také minerály rozličných tvarů a barev.

Nejčastěji používanou technikou v dílně Romany Kuklové je beadweaving (šití z korálků) a embroidery (korálková výšivka), i když občas zabrousí i k sutaškám (šití z prýmků či stužek). „Sutaškové šperky jsou velmi náročné na čas a preciznost, ale vznikají tak luxusní kousky, které jsou i přes svoji relativní velikost překvapivě lehké. Každý šperk z mé dílny je originál vznikající s láskou a pečlivostí,“ říká Romana Kuklová tvořící pod značkou Epona a dodává, že radost jí dělá především výroba šperků na zakázku, kdy s klientem vymyslí a vytvoří šperk přesně na míru jeho požadavků.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše