STYL

Übersetzung nicht verfügbar.

STYL SHOW II: inspirace od profíků i studentské nápady

Modely z nové kolekce E.daniely, autorské oděvy z dílny Ivety Řádkové, kombinované s klobouky od ruského předního výrobce pokrývek hlavy Level pro a s italskými kabelkami JADISE z dílny sicilského návrháře Missimiliana D´Angelo, a na závěr to nejlepší ze studentských prací Střední školy designu a módy v Prostějově, které vznikly pod vedením Yvony Leitner – taková je přehlídka STYL SHOW II v pavilonu P brněnského výstaviště. Nenechte si tuto hezkou a neopakovatelnou módní mozaiku ujít!

Přehlídka E.daniely jasně ukazuje, že tato návrhářská značka dámských oděvů je už nyní dobře připravena na podzim – zimu 2020/2021. Celá kolekce obsahuje na osmdesát modelů, ze kterých lze vytvořit kompletní šatník pro danou sezónu. V Brně firma nabídla ochutnávku v dominantní bílé, šedé a černé kombinaci, doplněnou o variace na modrou, červenou a fialovou, a nevyhýbá se ani lesklým trendovým látkám a plisé u módy společenské.

Že nové technologie dávají tvůrcům nové možnosti, dokázala dnes na přehlídce i návrhářka Iveta Řádková. Přestože její prezentace byla hodně o stylingu, kdy záměrně ubrala na barevnosti a vybírala modely tak, aby ladily s kabelkami a klobouky prezentovaných partnerů, nezapřela svoji vášeň pro novinky. Mezi autorskými modely nechyběly ty z moderních textilních materiálů, například černé společenské šaty ušité z oděvního neoprenu, který získal zajímavou strukturu proleptáním vzoru na tuto netradiční látku.

Obě zahraniční firmy se zaměřily na to, aby ukázaly bohatou šíři své nabídky. Vybraly proto ze svého širokého portfolia zajímavé výrobky jakožto své důstojné reprezentanty. Rodinná společnost Level pro, která působí na ruském trhu od roku 1983 a patří k předním tamním výrobcům, nabídla různé pokrývky hlavy, od letních dámských klobouků se širokou krempou až po výrazné kousky se zvířecími vzory, a to včetně ladících doplňků, jakými jsou rukavice nebo kabelka.

Italská značka JADISE prezentovala kvalitní kožené kabelky pro ženy, které chtějí mít ve svém šatníku originální a nadčasový doplněk. Vybrala jak společenské kabelky různých velikostí pro rozličné příležitosti, tak třeba i malou, netradiční kabelku Qubo – Robot anebo kožený batoh s kovovými prvky, který se řadí do kategorie sportovně elegantních doplňků v dámském šatníku.

Finále přehlídky patřilo studentům Střední školy designu a módy v Prostějově, kteří si dokázali pohrát s materiály i střihy a pojmout oděv jako výtvarný objekt. Do kolekce byly zařazeny vybrané klauzurní a maturitní práce a také některé z modelů, které školu úspěšně reprezentovaly na soutěžích.

Přehlídku je možné vidět každý den dvakrát, v neděli v 11:30 a v 15 hodin, v pondělí v 11:30 a 13:30 hodin.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše