STYL

Übersetzung nicht verfügbar.

Trendy ve spodním prádle aneb 8 otázek pro specialistku Evženu Witychovou

Co se bude letos nosit? Jaké jsou aktuální trendy, ať už se týká střihů, barev či materiálů?

Trendy ve spodním prádle se stále vyvíjejí, stejně, jako v každém jiném textilním oboru. Často si říkáme, že už snad bylo všechno řečeno, ale každou sezonu se objeví něco, co nás dokáže překvapit v podobě nových designů nebo střihů. Jarní a letní sezonu ovládnou neonové barvy a květinový design v různých podobách. Není to poprvé a jistě ani naposledy, kdy se tyto trendy dostávají opět na výsluní a budou se těšit velkému zájmu. Je to logické, neonové barvy a květiny patří k jaru a létu stejně jako slunce a svěží vánek.

Dá se očekávat něco jako hit roku nebo zůstaneme spíše u klasiky?

Posledních několik sezon se staly hitem kalhotky s vysokým pasem, tatam je móda titěrných kalhotek v podobě stringů. Z trhu samozřejmě nevymizely zcela, ale poptávka po nich se mnohonásobně snížila. Mezi podprsenkami se královnami staly podprsenky bez výztuží tzv. braletky. Klasika však z trhu nikdy nevymizí, stále je spousta žen, které se řídí především praktičností a pohodlím. A těm budou mít výrobci vždy co nabídnout.

Zmiňujete praktičnost a pohodlí – jsou z tohoto pohledu nějaké novinky, které by ženy měly poptávat u prodejců? Dříve se objevily např. pleteniny s tvarovou pamětí, bezešvé podprsenky, gelové ohebné kostice, které byly vhodné například pro kojící maminky a tak dále?

Velkým hitem jsou ekologické materiály, jsou součástí dnešního moderního životního stylu. O ekologii a udržitelných materiálech se hovoří stále více a týká se samozřejmě i textilního průmyslu. Ani výrobci prádla ho nemohou ignorovat a tak se stále častěji objevují na trhu všechny druhy oblečení z ekologických tkanin a to s sebou přináší právě jmenovanou kvalitu a pohodlí. Materiály jsou příjemné na dotek, nezpůsobují alergie a v neposlední řadě výrobky z nich jsou slušivé a poskytují potřebný komfort.

Je push-upka u českých zákaznic stále „ve hře“?

Push-up je jednou z podprsenek, které ženy, a nejen ty české, nepřestanou vyhledávat. Ne vždy a ne pro každou příležitost, ale upřímně, umíte si představit lepší tvar poprsí ve společenských šatech s hlubokým výstřihem než v push-up podprsence? Takže i přes současný trend upřednostňující přirozenost budou stále ženy, které dají přednost vymodelovanému poprsí a podprsenky push-up jsou dokonalým prostředkem k jeho dosažení.

Před dvěma lety označili odborníci za jeden z trendů sbližování spodního prádla, plavek a sportovního oblečení – je to stále aktuální?

Ano. Tato odvětví jsou si tak blízká, že snad nikoho ani nepřekvapilo, že se návrháři prádla rozhodli inspirovat plavkami a naopak. Byla to jen otázka času. Sportovní oblečení je jen logickým pokračovatelem. A tento trend jistě hned tak z módních kolekcí nezmizí, vždyť je tolik prvků, které ještě nebyly vyčerpány a rozhodně je to ku prospěchu všem, obohacení a oživení přineslo jen samá pozitiva.

Jsou firmy, jako např. Werso, které sází na pohodlné sexy modely, u kterých je jen tenká hranice mezi spodním prádlem a denním oblečením; budeme se v létě setkávat více i s tímto stylem? Nebo naopak budeme svědky většího zahalování (což byl zejména v plavkách trend roku 2018, který se objevil v Paříži, ale u nás se vůbec nezabydlel a zdá se, že i na světových molech to byla spíše krátkodobá záležitost)?

Tento styl se na naší módní scéně zabydlel opravdu rychle, a to z jednoho prostého důvodu, snoubí se v něm elegance se sportovním duchem, rozmarnost s praktičností a nabízí spoustu nových možností jak oživit šatník, aniž by do něj bylo třeba investovat velké peníze. Ženy chtějí mít praktické a pohodlné oblečení a zároveň chtějí vypadat sexy a mladistvě. A tento styl jim to umožňuje. Takže myslím, že ze scény se jen tak neztratí. A co se týká trendu zahalování, ani se nedivím, že se neuchytil na víc než pár okamžiků, vždyť kdo by se chtěl zahalovat v nejteplejších dnech v roce? Takže pevně doufám, že léto bude opět plné průsvitných krajek, lehkých materiálů a na plážích budou převažovat bikiny a plavky, které zakrývají jen to nejnutnější.

Souhlasíte s tím, že výběr prádla podle barvy souvisí s výrazem naší vnitřní pohody?

Je pravdou, že tento názor se objevuje často a věřím, že u mnoha žen tomu tak je. Já osobně si myslím, že volba barvy u většiny žen je spojena spíše s výběrem oblečení jako takového a příležitostí, kam si ho oblékáme. Jiné prádlo si oblečeme pod tmavé oblečení, jiné pod světlé a jiné pod průsvitné. Většinou jde o to, aby korespondovalo s  oblečením.

Odborníci tvrdí, že postava ženy se během života 7x změní, a podle toho by si žena také měla vybírat spodní prádlo. Jaké máte vy doporučení při výběru spodního prádla? Čím se především řídit a kde ženy dělají nejčastěji chyby při výběru spodního prádla?

Samozřejmě, že postava každé ženy se během života několikrát změní. Jinak vypadá u -náctiletých, u čerstvých maminek, zralých žen a jiná je i v pozdějším věku. Proto lze stále častěji obdivovat na módních molech přirozenost a zároveň různorodost modelek všech postav a věkových kategorií. Jednou z výhod dnešního moderního světa je zdokonalování nejen produktů, ale především služeb. Dobrou volbou je navštěvovat spíše specializované obchody se spodním prádlem než anonymní velké řetězce. Ve specializovaném obchodě najdete školený personál, který každé ženě poradí, jaký typ, střih a velikost prádla bude nejlépe slušet právě její postavě. Velkou chybou je, pokud si žena při výběru nedá poradit nebo pokud si chce zakoupit prádlo bez zkoušení pouze podle rozměru, který si myslí, že má. V mnoha případech se ukáže, že to není ten správný. Z toho, co vidím denně kolem sebe, jsem nabyla dojmu, že mnoho žen vůbec nevyužívá velkou přednost dnešních podprsenek a tou jsou posuvná ramínka, mnohdy mám nutkání jim ta ramínka upravit sama, aby viděly, jak moc to jejich siluetě prospěje.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše