AMPER

Übersetzung nicht verfügbar.

Veletrh AMPER má před sebou 27. ročník. Rozjíždí se na brněnském výstavišti 19. března

Ve dnech 19. - 22. března 2019 se na brněnském výstavišti odehraje již 27. ročník mezinárodního veletrhu elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zebezpečení AMPER 2019. Jedná se o největší středoevropský B2B veletrh v těchto oblastech. Veletrhu se pravidelně účastní více než šest set vystavovatelů z tuzemska i zahraničí. Za čtyři dny jej navštíví více než 40 000 odborníků, techniků, projektantů, managementu výrobních společností a zástupců samospráv.

 Mezi vystavovateli nalezneme nadnárodní korporace, světové lídry ve svých oborech, domácí, české a moravské firmy i dravé mladé a inovativní StartUpy. Veletrh AMPER, pořádaný společností TERINVEST, bude zahájen tradiční soutěží o nejpřínosnější exponát – ZLATÝ AMPER. Z pětadvaceti přihlášených exponátů bude opět vybírat odborná porota sestavená z předních českých vědeckých kapacit v zastoupených oborech. 

Veletrh AMPER 2019 v číslech: 

  • 649 vystavovatelů z 26 zemí světa (226 ze zahraničí - Indie 50, Slovensko 46, Německo 32, Čína 19, Rakousko 16, Polsko 14, Itálie 6, Maďarsko 5, Švýcarsko 5, Rumunsko 4, Rumunsko 4, Tchaj-wan 4, Turecko 4, Francie 3, Spojené království 3,  Španělsko 3,  Bulharsko 2, Ukrajina 2, Belgie 1,  Bělorusko 1, Irsko 1, Lotyšsko 1, Nizozemsko 1, Rusko 1, Srbsko 1, Švédsko 1);
  • přes 31 000 m2 výstavní plochy v halách P, V, F a na venkovních plochách;
  • 25 vystavovatelů přihlásilo svůj exponát do soutěže o nejpřínosnější exponát veletrhu - ZLATÝ AMPER 2019;
  • 8 odborných fór a samostatných bloků doprovodného programu v celkové délce více než 175 hodin

Zajímavostí letošního ročníku je Indický pavilon v hale V hostící plnou padesátku vystavovatelů z Indie. Tímto počtem se indické společnosti ujímají prvenství mezi zahraničními účastníky a vůbec poprvé v historii veletrhu překonávají tradičního největšího zahraničního partnera – Slovensko.

Doprovodný program veletrhu AMPER 2019:

AMPER COMPUTER stage 2019

Tuto novinku na programu veletrhu pořádá společnost Terinvest ve spolupráci s časopisem COMPUTER. Debaty a panelové diskuze nabízí odborníkům, obchodníkům, ale i široké veřejnosti, aktuálně vše z oborů ICT.

Mezi diskutovanými tématy a panelovými diskusemi budou zmíněny např. Průmysl 4.0 a Internet věcí – technologie v pozadí, praktické příklady z praxe, Problematika rozhodování autonomních vozů v krizových situacích, Hlasoví asistenti: co umí, k čemu slouží, zda jsou bezpeční, Jak programovat elektroniku za účelem ovládnutí chytré domácností hlasem, Domácí energetická soběstačnost: využití solární energie, baterie, ostrovní systémy apod.

Zajímavá debata redaktorů časopisu Computer na téma: Co může zlomit vaz gigantům jako je Microsoft, Apple, Google či Facebook – pod názvem Žádný strom neroste do nebe se bude konat ve středu 20.3.2019 od 11 hod.

Program probíhá v otevřeném konferenčním prostoru v hale P v út, st a čt od 10:00 do 17:00.

 

AMPER MOTION 2019

AMPER MOTION se zaměřuje na dynamicky se rozvíjející oblast elektromobility. Návštěvníci si mohou prohlédnout a osobně vyzkoušet elektrické a hybridní dopravní prostředky a nejmodernější infrastrukturní zařízení pro elektromobily. Více informací zde.

Program probíhá po celou dobu veletrhu na výstavní ploše v hale F a ve venkovních prostorech. 

AMPER SMART CITY 2019

Veletrh AMPER je ideálním místem k efektivní prezentaci a propagaci novinek vystavovatelů z oblasti Smart City a zároveň prostorem k odborné diskuzi. Součástí doprovodného programu AMPER SMART CITY 2019 je konference „SMART CITY v praxi IV“ pořádaná společností Consulting Services pana Ing. Jakuba Slavíka, MBA. Konference se odehraje v úterý 19. března 2019 v hale P v sále P4 od 9:00 do 14:00.

AMPER STARTUP 2019

Součástí veletrhu AMPER je i AMPER START UP, který je pořádán již počtvrté. Jedná se o doprovodný program, umožňující začínajícím společnostem se zajímavými nápady proniknout na trh. Více informací zde.

FÓRUM AUTOMATIZACE

V otevřeném přednáškovém prostoru přímo na výstavní ploše v hale V bude v rámci cyklu přednášek představena pokročilá automatizační a měřicí technika i nástroje průmyslové informatiky. Pozvané návštěvníky i náhodné kolemjdoucí přiláká do Fóra automatizace zajímavý program přednášek a prezentací, v němž bude každý den věnován konkrétnímu tématu. Vystřídají se postupně digitalizace, IoT a průmysl 4.0, digitální dvojčata, dále strojové vidění a umělá inteligence, robotizace a automatizace výroby, ve čtvrtek pak komunikace a informační systémy v průmyslu, chytrá infrastruktura a poslední veletržní den bude patřit studentům, odbornému vzdělávání a startupům.

Program probíhá v otevřeném konferenčním prostoru v hale V denně od 10:00 do 16:00.

FÓRUM ENERGETIKY

Toto fórum je ucelený soubor přednášek, seminářů a konferencí v oblasti řízení energetiky a jejích nejnovějších trendů. Letošním ročníkem rezonují dvě hlavní témata. Bezpečnost a soběstačnost. Už první veletržní den proběhne konference o energetické hrozbě současnosti tzv. blackoutu a konference o soběstačnosti a možnostech, které otevírají nové technologie ve fotovoltaice. V následujících dnech nás čeká program zaměřený na energetická řešení pro domácnosti a firmy a na úsporu finančních i přírodních zdrojů.  

Program probíhá v Kongresovém centru a v hale P.

FÓRUM OPTONIKA 2019

Fórum pořádá Česká a Slovenská společnost pro fotoniku, hlavním odborným garantem je paní doktorka Dagmar Senderáková, CSc. Fórum nabízí odborníkům, obchodníkům, ale i široké veřejnosti, vše z oborů optiky a fotoniky. Mezi diskutovanými tématy budou zmíněny lasery a jejich využití ve výzkumu, senzory, optické vlnovody, fotonická komunikace a fotonické sítě, analýza a využití nanostruktur a mnohé další včetně například úvodu do problematiky a možností světelných motorů.

Program probíhá v otevřeném konferenčním prostoru v hale F v út, st a čt od 10:00 do 14:00. 

ZLATÝ AMPER 2019

V rámci 27. ročníku veletrhu AMPER proběhne již tradiční soutěž o nejpřínosnější exponát veletrhu - ZLATÝ AMPER 2019. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční dne 19.3. 2019 od 17:30 v konferenčním sále P1 na Výstavišti Brno. Osobností letošního ročníku je prof. Tomáš Jungwirth, Ph.D., který slavnostní vyhlášení zahájí. Více informací zde.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše