TECHAGRO

Übersetzung nicht verfügbar.

Vítězná kombinace traktoru s moderními technologiemi

Precizní zemědělství a zároveň jednoduchost v sobě snoubí traktor Valtra T254V a loketní opěrka SmartTouch, které právě představuje na veletrhu Techagro společnost TOPAGRI s.r.o. Za svůj exponát si vysloužila od odborné poroty cenu GRAND PRIX.

Cenu GRAND PRIX Techagro si na slavnostním večeru převzali jednatel společnosti Jiří Zikmund a výkonný ředitel Jiří Zelenka. Předali jim ji šéf letošní poroty Jiří Mašek (vlevo), ministr zemědělství Jiří Milek (druhý zprava) a generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš (vpravo).

 „Traktor VALTRA T254 Versu je moderní konstrukce a přichází s novou loketní opěrkou SmartTouch s dotykovým, 9 palcovým displejem, který umožňuje řidiči ovládat a nastavovat parametry motoru, převodovky a hydraulického systému. Integruje ovládání všech nejnovějších systémů pro precizní zemědělství – navigace, ISObus, AgControl, TaskDoc a obraz z přípojné kamery. Práce se SmatTouch je jednoduchá, intuitivní, zvyšuje produktivitu práce nářadí agregovaného s traktorem a snižuje pracovní zátěž obsluhy,“ vysvětlila své rozhodnutí porota.

Z hannoverské Agritechniky si traktor výrobce VALTRA Oy Ab, Finland přivezl ocenění Traktor roku a Best Design. Z brněnských si odveze též cenu odborných novinářů, za svého favorita jej označila na slavnostním večeru redakce týdeníku Zemědělec.

Na trhu je nejnovější model řady T poměrně krátce, dodávky začaly k zákazníkům přicházet v srpnu loňského roku. Jde o moderní, výkonný a úsporný stroj s vymoženostmi jako převodovka Powershift. Ta má všechny vlastnosti jako plynulá převodovka, ale také funkci automatické vypínání spojky při zastavení sešlápnutím brzdového pedálu a opětovné rozjetí se po uvolnění brzdového pedálu. Obsahuje hydraulického asistenta, tedy patentovanou funkci na zvýšení otáček motoru pro vyšší výkon čerpadla, aniž by měly vyšší otáčky vliv na zvýšení rychlosti jízdy. A v neposlední řadě Valtra T254 Versu disponuje prostornou a komfotní kabinou s otočným sedadlem obsluhy, a to o celých 180 stupňů.

Ty nejmodernější technologie v sobě skýtá zmiňovaná Loketní opěrka SmartTouch. Kromě porotou kladně hodnocených funkcí nabízí uživatelské profily, které lze nastavit samostatně pro jednotlivé řidiče, nebo přípojné stroje a pracovní operace. Všechny funkce na terminálu jsou přístupné maximálně na dvě kliknutí nebo potažení prstem a provedení systému neumožňuje ztratit se nebo zamotat se v jednotlivých možnostech nastavení.

Určitě se na tuto vítěznou kombinaci jděte podívat do expozice TOPAGRI s.r.o. do pavilonu G1.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše