Stavební veletrh Brno

Übersetzung nicht verfügbar.

Ytong ukáže, jak se zdí pomocí minijeřábu

Společnost Xella, která vyrábí stavební materiály značek Ytong, Silka a Multipor, na Stavebním veletrhu předvede svůj sortiment na fragmentu domu. Zcela poprvé na výstavišti ukáže velkoformátové zdění pomocí minijeřábu a nabídne mimořádnou cenu na produkty spojené s tématem tepelného komfortu – výhodněji lze koupit střechy a stropy.

Základem prezentace je opět fragment domu, kde návštěvníci uvidí celý systém pro hrubou stavbu i povrchové úpravy. Kromě toho zde Ytong mistři předvedou práce jako nanášení malty, řezání tvárnic, vrtání či drážkování. Do těchto ukázek se mohou zapojit i návštěvníci a sami si vyzkoušet, zda například svépomoc je pro ně to pravé. K dispozici jsou také techničtí poradci, kteří poradí v kterékoli fázi projektu domu či plánování přestavby nebo rekonstrukce. Protože letošním tématem je tepelný komfort, společnost Xella se rozhodla podpořit mimořádnou cenou svůj na českém trhu ojedinělý produkt, střechu Komfort, která pomáhá proti letnímu přehřívání podkroví i bez klimatizace. Výhodněji však lze na veletrhu koupit i další produkty.

Letos navíc může odborná veřejnost vidět, jak se pracuje s velkoformátovými prvky Ytong Jumbo pomocí minijeřábu. „Ukázky zdění jim umožní ověřit si v praxi, že se pomocí mechanizace sníží pracnost na stavbě a současně zvýší rychlost zdění při nezměněné kvalitě a přesnosti,“ zve odborné návštěvníky manažerka velkoformátové výstavby Lucie Šnajdrová. Systém Ytong Jumbo je odpovědí na nelehkou situaci na trhu práce, kdy stavební firmy mají velký problém s náborem zaměstnanců. Systémové velkoformátové výrobky od společnosti Xella jsou inovativním řešením, které umožní stavět stěny budov rychle a hospodárně jen s  minimálním počtem pracovníků.

Společnost Xella se aktivně zapojí také do Festivalu architektury, který se věnuje udržitelnému stavění. Součástí středečního workshopu o zelených střechách bude masivní střecha ze systému Ytong, na níž bude realizována ukázka intenzivní i extenzivní zelené střechy. Na programu je také páteční přednáška o velkoformátové výstavbě s prvky společnosti Xella.

Značka Ytong nebude chybět ani v pavilonu A2, kde se konají soutěže Mistři všedních dnů a probíhá zdění v podání učňovského dorostu. Studenti SOU Bosonohy zde budou zdít dva fragmenty ze systému Ytong a předvedou také aplikaci systémových omítek.

Weitere News von der Messe

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše