URBIS SMART CITY FAIR

Translation is not available.

GoodVision analyzuje videozáznamy s pomocí umělé inteligence

Cenu pro start-upy, a to za produkt GoodVision Video Insights, získala firma GoodVision

Firma GoodVision s.r.o. získala na veletrhu URBIS SMART CITY FAIR cenu pro start-upy, a to za produkt GoodVision Video Insights. Jde o cloudovou SaaS službu, která za pomoci nejmodernějších metod detekuje, rozpoznává a extrahuje objekty a události z kamerových záznamů. Takto získaná data uchovává v čitelné strukturované podobě pro další pokročilé analýzy, jako je sčítání dopravy, analýza dopravních toků, identifikace rizikových míst, počítání doby průjezdu úsekem, tvorba teplotních map frekvence a hustoty dopravy a podobně.

„Přinášíme analytickou službu pro široké masy, jaká tady dosud nebyla. Jedná se o kombinaci pokročilé umělé inteligence a efektivních datově-analytických technik, proto naše metody rozpoznávání objektů a získávání uživatelských reportů jsou velmi efektivní a spolehlivé,“ dodává výkonný ředitel společnosti Daniel Štofan. Získání ceny mezi start-upy považuje za významné ocenění několikaměsíční tvrdé práce.

Kolegové Lukáš Hrubý a Barbora Suchanová doplňují k chytrému produktu další podrobnosti. „GoodVision Video Insights pracuje s nahranými videi. Jeho výhoda je v tom, že klient nepotřebujete kupovat žádné drahé vstupní vybavení, ale použijete kamery, které má, nahrajete videozáznamy z kamer k nám a my je zpracujeme s tím, že klient platí pouze za tu dobu, kterou využívá, nic navíc.  Naším benefitem je, že z velkého množství záznamů jsme schopni vytěžit všechna podstatná data v extrémně krátkém čase. Když nahrajete třeba týdenní video, poskytneme vám výsledky do jedné hodiny, takže to zrychlení je stonásobné a více. Naše řešení je také v souladu s GDPR, i proto tu budí takový ohlas. Data, která vytěžíme, jsou anonymizovaná a původní video klient může zahodit. To je z datových i bezpečnostních důvodů hodně lákavé řešení.“

Zástupci firmy svou novinkou na veletrhu zaujali. „Už jsme tu mluvili se spoustou zájemců. Doufáme, že nezůstane pouze u výměny vizitek a že najdeme další integrace a možnosti, kde náš produkt uplatnit. Už jsme tady slyšeli hromadu zajímavých nápadů,“ dodává Daniel Štofan s tím, že služba má ze svého principu globální ambice a cílí na globální trh, takže je prakticky dostupná pro každého, kdo ji potřebuje.

More news from the fair trade