Minerály Brno

Co musím vědět, než vyrazím na víkendové Minerály Brno?

Koupit si šperk či omrknout poklady od více než 230 vystavovatelů. Už tento víkend nás čeká výstava Minerály Brno. Ta zaplní celé přízemí pavilonu B na brněnském výstavišti. A zatímco v přízemí se odehraje „přehlídka“ kamenných skvostů, v horní části zájemce čeká degustace vín – koná se totiž Grand Prix Vinex. Základní vstupné na Minerály Brno vyjde na 100 korun.

Odpovědi na 10 otázek, které by vás mohly zajímat.

Kdy se otevírají „brány“ výstavy?
40. ročník Mezinárodní prodejní výstavy minerálů, fosilií, šperků a přírodnin Minerály Brno začíná v sobotu i v neděli v devět hodin ráno. První den se zavírá v osmnáct hodin, v neděli o hodinu a půl dříve, tedy už v 16.30.

Nejedu městskou hromadnou dopravou, ale autem?
Kdo se vydá autem, může zaparkovat v budově Expoparking, která se nachází naproti pavilonu E. Cena za hodinu parkování je dvacet korun. A pokud jste se rozhodli jet pohodlné městskou hromadnou dopravu, přinášíme vám návod, jak k nám dorazit.

Z hlavního vlakového nádraží tramvají číslo 1 - směr Bystrc, zastávka Výstaviště - hlavní vstup, z autobusového nádraží Zvonařka autobusem číslo 84, zastávka Křížkovského.

Kolik stojí lístek?
Základní lístek vyjde na 100 korun a je možné ho koupit na pokladně. Na zlevněné vstupné za 50 korun mají nárok děti ve věku šest až patnáct let, studenti, kteří předloží platný průkaz (například ISIC), držitelé průkazu ZTP a ZTP/P a senioři nad 65 let. Děti do 6 let mají vstup zdarma.

Jak se dostanu do areálu?
Na výstavu je možné se dostat přes hlavní vstup a přes pavilon E. Jiné vchody do areálu nebudou otevřené.

Hotovost či platební karta?
Ačkoliv někteří prodejci akceptují platební karty, u většiny se dá platit pouze v hotovosti. Kdo nebude mít dostatek peněz, může si je vybrat v bankomatu, který se nachází u vstupu do pavilonu E ještě před turnikety. Návštěvníci by proto při opuštění areálu měli informovat obsluhu turniketů o tom, že si jdou jen vybrat a hodlají se na výstavu vrátit.

Kdo na výstavě vystavuje? A jak je v pavilonu B najdu?
Pro snadnější orientaci v pavilonu slouží mapa vystavovatelů, která je k dispozici jak na webu, tak v mobilní aplikaci s operačními systémy Android a iOS.

Chci navštívit zábavní park VIDA!
Lístek na Minerály Brno vám přináší slevu 20 % ze vstupného do zábavního parku VIDA!. Ten se nachází pár kroků od výstavy. Stačí, abyste předložili lístek na Minerály Brno.

A co svačinka?
Pro návštěvníky výstavy je připravená restaurace na galerii pavilonu, ve které se podává několik druhů teplých jídel. Menší hlad pak zažene kavárna v přízemí pavilonu.

A co šatny?
Pro pohodlnější nakupování je možné odložit si bundy a kabáty v bezplatných šatnách, které se nacházejí u obou vchodů do pavilonu B.

Mohu si někde dobít telefon?
O vybité telefony se postarají charge boxy, který se nachází u stánku Registrace vystavovatelů. Boxy mají připojení na nejběžnější dobíjecí konektory. Mobily jsou bezpečně zamknuté v oddělených schránkách, takže není problém je odložit a mezitím zajít třeba na oběd.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše