Bulharsko známé i neznámé

Zmínka o Bulharsku před českým národem vyvolává asociaci spojenou se zemí jako turistickou destinací nabízející moře, slunce a krásné pláže. Bulharsko ale není jen toto: Bulharsko je také tradičním výrobcem vína.

V Bulharsku se vinařství datuje do doby starověkých Thráků, kteří byli národem, který věděl, jak vyrábět víno, a současně národem, který dokázal oceňovat tento nápoj. Tato tradice pokračuje dodnes na území, kde žili starověké národy. Vinařský průmysl v Bulharsku se vyvíjí bouřlivým tempem a zcela oprávněně můžeme říci, že produkce vína v Bulharsku je na vysoké evropské i světové úrovni. Obraz moderního producenta vína v Bulharsku tvoří podnikatelé, kteří zahájili svou činnost přibližně před 15 lety. Tvoří novou vlnu bulharských vinařů, kteří postupně vracejí Bulharsko na celosvětovou vinařskou mapu.

Když už mluvíme o nich, musíme zdůraznit, že tito lidé provedli renesanci bulharského vína. Jako svědci tohoto procesu vás zveme na vína se společností Trakia s.r.o. Navštivte naši zemi a přesvědčete se o velkém pokroku bulharských vinařů.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše