ANIMAL TECH

Animal Tech a Národní výstava hodpodářských zvířat startují už v neděli 12. května!

Od 12. do 15. května se na brněnském výstavišti odehrají Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH s Národní výstavou hospodářských zvířat. Součástí doprovodného programu je Středoevropský veterinární kongres, souběžně proběhne také Národní výstava myslivosti. Součástí Národní výstavy hospodářských zvířat je rozsáhlá výstava koní a včelařská výstava spojená s prodejem.

Veletrh ANIMAL TECH, Národní výstava hospodářských zvířat a Národní výstava myslivosti obsadí haly P, F a G1, komerční expozice téměř dvou set na veletrhu ANIMAL TECH zabírají 9000 čtverečních metrů, devět stovek hospodářských zvířat se prezentuje na téměř 18 tisících čtverečních metrech.

Technologie pro živočišnou výrobu

V pavilonu P a jeho okolí najdou návštěvníci expozice s technologiemi pro živočišnou výrobu – krmivářské firmy, technologie pro chov, dojicí techniku, zemědělskou techniku včetně závěsné techniky. Velká část vystavovatelů představuje novinky a zajímavé exponáty pro větší výnos, produktivitu i lepší prostředí hospodářských zvířat.

Vystavovatelé se představují

Národní výstava hospodářských zvířat

Na Národní výstavě hospodářských zvířat uvidí návštěvníci přes 900 kusů skotu, prasat, ovcí, koz a koní. Nejdůležitější částí doprovodného programu výstavy jsou tradičně šampionáty a soutěžní přehlídky, například Národního šampionát holštýnského skotu, Národního šampionát masných plemen, Národního šampionát skotu jersey nebo soutěžní přehlídky normandského skotu. V neděli proběhne na výstavišti sněm Agrární komory ČR, letošní ANIMAL TECH využije Mendelova univerzita k připomenutí sta let agronomické fakulty. Návštěvníci uvidí také ukázky zpracování vepřového masa s Františkem Kšánou nebo soutěž ve stříhání ovcí ručními nůžkami. Každý návštěvník výstaviště může hlasovat v anketě Miss Sympatie o nejsympatičtější krávu, nově ve dvou kategoriích. 

Program pro děti a žáky základních škol

Ve spolupráci se Zemědělským svazem ČR proběhne také program pro děti nebo žáky základních škol nazvaný „Ze života zemědělství“. Pro děti je připravena trasa začínající v pavilonu P, žáci základních škol se mohou přihlásit na středu, kdy pro ně bude připraven průvodce, který je provede výstavou a poskytne odborný výklad.

Doprovodný program - seznam šampionátů a přehlídek

Středoevropský veterinární kongres

V úterý a ve středu proběhne jako součást doprovodného programu veletrhu ANIMAL TECH Středoevropský veterinární kongres. Jeho tématem je „Quo vadis veterinární medicíno a veterinární profese?“. Nejvýhodnější ceny za účast platí do 15. dubna.

Program a registrace

Výstava koní

V pavilonu F se představí v nejrůznějších ukázkách více než 150 koní téměř dvaceti plemen. Nejmenší bude minihorse, největší shire horse, z předvedených disciplín jmenujme alespoň drezuru, working equitation, extreme trail, koňské pólo či westernové jezdění. Těšit se můžeme také na ukázky spřežení, kde bude speciálním hostem Národní hřebčín Kladruby nad Labem. Na výstavě koní se představí legendy - například klisna Orphée des Blins. Mezi top koně se dá určitě zařadit portugalský hřebec Ahoto. Setkání legend zahájíme v neděli ve 14 hodin na kolbišti v pavilonu F za účasti Vandy Hybnerové a dalších hostů. Návštěvníci mohou hlasovat v anketě o nejhezčího koně.

Více o výstavě koní

Včelařská výstava a prodej regionálních potravin

V pavilonu G1 s výstavou myslivosti bude umístěna také včelařská výstava spojená s prodejem jak potřeb pro včelaře, tak medu nebo výrobků z včelích produktů – z medu, mateří kašičky a vosku. V neděli budou moci včelaři navštívit včelařské přednášky.

Vaření z místních surovin

Pavilon G1 poskytne také inspiraci pro všechny, kteří chtějí při vaření využít místní suroviny. V této hale bude instalováno kuchyňské studio, v němž budou žáci středních odborných škol připravovat jídla z regionálních surovin a soutěžit o pohár hejtmana Jihomoravského kraje.

Praktické informace

Veletrh ANIMAL TECH je umístěn v pavilonu P a jeho okolí a v pavilonu F, Národní výstava myslivosti a včelařská výstava v pavilonu G1. Výstaviště je otevřeno denně od 9 do 18 hodin, ve středu do 17 hodin. Nejvýhodněji lze koupit vstupenky na webu veletrhu ANIMAL TECH, levnější vstupné budou mít také organizované skupiny – zájezdy, které ve středu 15. května mají vstup zdarma.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše