ANIMAL TECH

Merkanta International představí oceňované produkty

Slovenská společnost na brněnském výstavišti představí zařízení irských firem Dairymaster a Easyfix, které se zabývají inovativními systémy pro dojení či ustájení krav. Boxy EasyFix navíc budou bojovat o Zlatou medaili veletrhu Animal Tech.

MERKANTA INTERNATIONAL spol. s r. o., dováží do Česka a na Slovensko produkty, které jsou oceňované na různých výstavách v Evropě i ve světě. Dairymaster je světovým lídrem v designu a výrobě dojících zařízení. Ústředí společnosti se nachází v Causeway, Co. Kerry, v Irsku. Byla založena v roku 1968. Společnost má však svoje zastoupení v Británii, USA a díky svým distributorům působí ve víc jak 40 zemích na celém světě. Dairymaster je populární i mimo EU – v Austrálii, na Novém Zélandu, Číně, Rusku, Íránu, Turecku, Saudské Arábii, Kataru v dalších zemích.

Zlatá medaile Animal Tech 2019

Společnost Dairymaster disponuje širokou a inovativní produktovou škálou, která zahrnuje dojící zařízení, automatické shrnovače hnoje, krmící zařízení pro dojírny i mimo ně, systémy na detekci říje a monitor zdraví, chladící zařízení na mléko a další. Celosvětový úspěch firmy je možné připsat neochvějnému závazku společnosti v  oblasti výzkumu a vývoje, vynikající kvalitě a výkonnosti produktů a znamenitému zakaznickému servisu a podpoře. Za posledních 40 let toto konkrétní zaměření umožnilo společnosti Dairymaster vyvinout jedinečné technologicky vyspěle řešení zaměřené na dosáhnutí maximálního výkonu jejích produktů.

Díky modulárnímu formátu produkty společnosti Dairymaster účinně fungují na farmách s počtem krav od 40 do více než 10 tisíc. Mnohé z produktů společnosti účinně fungují samostatně, avšak všechny produkty lze modernizovat a integrovat do plne automatizovaného dojícího systému s možností automatického sledování vývoje užitkovosti jednotlivých zvířat a celkového managementu farmy. Dairymaster, a to je unikátem v porovnání s jinými výrobci dojící techniky, ve skutečnosti vyrábí interně téměř 95% všech dílů, od gumových výlisků po počítačové komponenty!

Dairymaster klade velký důraz na výzkum a vývoj a je ve světě známá jako inovátor v oblasti polnohospodářských dojících technologií a zeřízení. Po celém světě společnost získává hlavně ocenění a uznání jako výrobce nejinovativnějších zařízení. Firma dostala tento rok i ocenění na výstavě EuroTier Hannover 2018, a to za revoluční systém umělé inteligence Mission Control na kruhových dojírnách. Umožňuje farmáři dostávat živé – reálné informace o každém zvířeti, které je na svém místě v dojírně, a udělat specifické úkony, pokud jsou potřeba. Jde o nejpřesnější údaje o každé krávě během dojení v reálném čase.

Dairymaster tak stále udává tempo v TOP kruhových dojírnách na světě. Spoločnosť získala už několik ocenění za monitorovací systém MooMonitor+, například v roce 2018 na brněnském veletrhu Techagro. I ten na brněnském výstavišti u příležitosti veletrhu Animal Tech a Nárorodní výstavy hospodářských zvířat 2019 zájemci uvidí.

Technologie Dairymaster

 • Nejšetrnější dojení
 • Nejrychlejší a úplné vydojení
 • Čas dojení se zkrátí o 1 minutu na dojnici
 • Je potřeba poloviční počet dojičů
 • Jediná dojírna, která simuluje přirozené dojení, jako když saje tele
 • Lepší zdravotní stav vemena
 • Individuální načítání dat o každé dojnici v době dojení
 • Vědecké studie ve většině případů ukázali nárůst produkce mléka o 5 %
 • Lepší přilnavost zabraňuje spadnutí ze struků
 • Méně techniky a rychlý dojící systém znamená nižší spotřebu energie a méně oprav
 • Automatické shrnovací lopaty a přihrnovače krmiva
 • Chladící tanky na mléko s možností ovládání na dálku přes mobilní telefon

 EasyFix

Další společností, která stále přichází na trh s inovativními produkty, je taktéž irská EasyFix. Nabízí různé varianty ustájovacích boxů z plastu, v modré, červené či zelené barvě. Vysoká kvalita použitých materiálů umožňuje dávat záruku až 10 roků. MERKANTA INTERNATIONAL s tímto výrobkem zabojuje v soutěži o Zlatou medaili veletrhu Animal Tech.

Flexibilní box EasyFix

 • je navrhnutý tak, aby přesně odpovídal velikosti každé krávy a vedl ji ke správnému a delšímu ležení
 • systém boxů, gumová spojka na krční zábraně a gumové oddělovače poskytují svobodu pohybu a napomáhají snižovat počet zranění
 • delší ležení a pohodlnější podmínky zabezpečují větší produkci mléka
 • nižší náklady na zdravotní a veterinární péči
 • nižší nutnost selekce
 • žádné další náklady na údržbu
 • kromě uvedených boxů jsou v nabídce společnosti i inovativní matrace, které přesně vymezí místo pro každou dojnici. Jsou maximálně pohodlné a není už potřeba instalovat hrudní zábranu.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše