Motosalon

Mazec, sekec aneb Postřehy z Motosalonu

Bylo to krásné, bylo to náročné... a za rok zas. Tentokrát v Brně! Přečtěte si, jak Motosalon 2019 prožívali šéfové jednotlivých značek.

Petr Krajča – BMW
Letos jsem se naběhal

Manažer Petr Krajča se nejvíce nachodil ne na expozici BMW Motorrad, ale na slavnostním večeru Motosalonu. Převzít cenu za Motocykl roku musel jít na pódium hned čtyřikrát, a to v těchto kategoriích: skútry nad 125cm3, enduro včetně cestovních, silniční motocykly a sportovní silniční motocykly. Absolutním vítězem ankety se stalo enduro BMW R 1250 GS. Přesně tuhle motorku by si na svou cestu vybral i Petr Krajča. A kam by jel? „Určitě znovu na Balkán, vloni mě okouzlila Bosna nedotčenou přírodou a snad nekonečným množstvím šotolinových cest, rád bych se podíval i do Černé Hory a na Ukrajinu.“ Kdyby si mohl vybrat destinaci svých snů, byla by to Austrálie a Afrika.

Petr Hubáček – Honda
Je příjemná nálada a lidé se těší na jaro

Ve čtvrtek odpoledne bylo více lidí a byl jsem překvapen, že v pátek, kdy mají lidé být v práci, si našli čas přijít na výstavu v takovém velkém počtu. V sobotu tu byla hlava na hlavě, ale přesto, že tu bylo hodně lidí, byla přátelská atmosféra a příjemná nálada. Lidé se těší na jaro a novou sezonu“, říká Petr Hubáček. Sám usedl na Pionýra už v šesti letech, ilegálně, dnes se rád vyšvihne na cokoliv od Hondy. „Pro mě osobně je nejoblíbenější asi streetfighter naháč CB1000R, který definuje to, co já mám rád – rychlost a tvrdost.

Martin Tománek – Yamaha
Honza Révai sedlá naši Ténéré

V Yamaze máme toho správného koně pro malé i velké kluky – od těch úplně nejmenších, přes mladé střelce, městské skútristy i cool klasiky až po cestovatele a ostřílené vandráky. Yamaha Ténéré 700 za super cenu je tady a s ní do našeho Yamaha týmu poslední den veletrhu přichází vandrák s velkým „V“ – Honza Révai.

Martin Heřmanský – Harley-Davidson
Kvalita veletrhu roste

Jsem přesvědčen, že kvalita Motosalonu každoročně roste. Samozřejmě to souvisí s celkovou ekonomickou situací. Participovali jsme na každé výstavě, protože nás naši návštěvníci chtějí vidět. Pro nás je to úžasná věc, jak se se zákazníky potkat a bavit se s nimi. U nás jsou v první linii se zákazníkem dealeři a kromě eventů a Motosalonu nemáme tolik možností si s nimi popovídat a získat zpětnou vazbu.

Adam Žert – Faber moto
O zážitky nebyla nouze

Na expozici Faber Moto se rozhodně nenudili. Měli speciální hostesku – hlídačku budoucí nové motorky Aprilia pro Pepu Sršně,  další půvabná slečna lákala návštěvníky na kompaktní tříkolové skútry Piaggio MP 3 a pozornosti návštěvníků se těšil dvakrát denně i Rosťa Kočař. „Můj kolega se před veletrhem vrátil ze školení v Noale, kde mu řekli každý detail o V 85. Každý den přednášel dvakrát o této motorce a šlo o nejlepší z akustických i vizuálních zážitků“ říká Adam Žert. Lákadlem byla také česká premiéra elegantního elektroskútru Vespa Electrica.

Petra a Ondřej Hrůzovi
Policistka a Indian v jedné velké rodině

Motorky jsou takové, že se vám najednou ten jejich svět zalíbí. Je okolo nich spousta úžasných lidí. Je to taková velká rodina,“ přiblížila nastávající maminka, jinak tisková mluvčí Policie ČR, svůj vztah k velké otevřené komunitě.

Indian, to není jenom koníček a věc na víkend, je to součást života,“ dodává její muž, Ondřej Hrůza ze společnosti Meteor Motor Tech ČR, která značku Indian zastupuje.

Luboš Řeřicha – ASP group
Letošní ročník je opravdu jubilejní

ASP Group je jedním z největších distributorů značkových čtyřkolek a ATV/moto doplňků ve střední a východní Evropě a nabízí nejen pracovní a sportovní čtyřkolky, ale i obojživelná vozidla, která dnes už mají možnost plavat. Na otázku, zda je jubilejní ročník opravdu jubilejním ročníkem, odpověděl Luboš Řeřicha, za servis ASP: „Rozhodně ano.“  S potěšením také potvrdil, že je o jejich letošní expozici všeobecně větší zájem.  A co podle něj nejvíce táhlo návštěvníky na stánek? „Hodně lidí táhla, díky ceně, značka Linhai. Stroj je relativně nejlevnější na trhu a je spolehlivý.

Petr Majer – Kawasaki
Překvapila nás větší návštěvnost

Víte, že ředitel Kawasaki CZ usedl poprvé na motorku v 11 letech a byla to Kawasaki KX 60? Oblíbil si i čtyřkolky, se kterými nejraději vyráží do přírody. A jak vnímá Petr Majer letošní veletrh? „Už v pátek mě překvapilo, že je mnohem větší návštěvnost, než jsme byli zvyklí v předchozích letech, a v sobotu to bylo samozřejmě maximum.

Petr Veruněk – Mondial, Kymco
Mám rád klikaté cesty

Petr Veruněk má svou práci opravdu rád. Motorky jsou jeho srdcovka, má rád motocykly, které jsou něčím výjimečné, ale jezdí i na skútrech. „V principu je mi jedno na čem jedu, záleží na tom, kde jedu. Vynechávám dálnice a hlavní silnice, jedu nejradši zakroucené okresky, ty si člověk nejvíce užije.

Libor Nevima – Benelli, Keeway, SYM
Nám nic nechybí, jsme spokojení

Návštěvníci přichází připraveni, chtějí si vyzkoušet motorky, obdivují je,“ pochválil si jednatel společnosti Nevima group, Libor Nevima. „Je to tady fantastické, je vidět, že je nárůst v návštěvnosti, který je patrný na první pohled. Nám nic nechybí, my jsme spokojení.“ A jak vnímají expozici návštěvníci? „Kdo hledá spolehlivé stroje, tak by si měl vybrat tady, nebo se alespoň zastavit, aby jejich stroje obdivoval. Opravdu to stojí za to,“ pronesl jeden z příznivců prezentovaných značek motocyklů a skútrů.

Eduard Šlampa – Journeyman
Jsme rádi, že je jedna velká výstava

Tradiční prodejce a distributor populárních čtyřkolek Gladiator pro Českou a Slovenskou republiku se nově zaměřil i na motocykly.

Na Motosalonu je podruhé a kvituje především to, že nejsou v Praze souběžně dvě výstavy. Rozhodně to prospěje českému trhu. Jsou tady všichni velcí hráči na jednom místě, co jsou na trhu. Konečně to má zase parádní parametry.

Tři chlapi na Husqvarně
Skvělá atmosféra a hodně lidí

Je fajn, když obchodníci sami na motorkách jezdí a na stánku Husqvarny jsme zpovídali hned tři. „Je tu hodně lidí a samozřejmě skvělá atmosféra. Doma mám celkem 7 motorek,“ prozradil první z nich, Petr. Přiznal, že jedna z nich, veterán Čezeta 250, má dokonce místo v obýváku. Dvě motorky má od značky Husqvarna a nejraději jezdí na endurové 350 FE. Kolega Milan aktuálně kvůli zranění moc nejezdí, ale doma má skútr. Třetí v pořadí Ládík na motorce jezdil Svět endura, teď se těší, až sveze svoje děti.

Pavel Heiník – KTM
Sedne (stoupne) na cokoliv

Pavel Heiník, prodejce KTM, nemá evidentně s motorkou problémy, a to ani při poloze vestoje, jak ho zachytil náš fotograf. Motorky má rád, jezdí údajně na všech, protože ve firmě si může jakoukoliv zapůjčit. „V práci si můžu vybrat cokoliv, co zrovna chci, jakoukoliv motorku, co se mi hodí. Největší pecka letošního roku je 790 Adventure R,“ prozrazuje prodejce. 

Michal Stárek – Polaris
Veletrh je nad naše očekávání

Na Motosalonu je americká firma Polaris naprostým nováčkem a rozhodně nelituje své účasti. „Veletrh je nad naše očekávání a ukáže až čas, kolik zákazníků se vrátí k našim dealerům. Je to pro nás první zkušenost,“ potvrdil Michal Stárek, jeden z manažerů, který odhaduje, že sedmdesát procent zákazníků navštíví dealery a třicet procent budou ti, kteří budou uvažovat o koupi.

Tomáš Loukota – Suzuki
Návštěvnost je rekordní

Letošní novinka Suzuki Katana přebírá image ikonického motocyklu 80. let a vychází z toho nejlepšího, co značka vyrábí. Podle Tomáše Loukoty se dnešní doba dá nazvat retro-dobou a návrat k minulosti je evidentní. On sám je spíše milovníkem rychlé jízdy. Jeho oblíbenou motorkou je Suzuki GS XR 1000 super sport a má dokonce diplom za rekordní naměřenou rychlost 281 km/h na letišti v Českých Budějovicích. A jak vnímá návštěvnost letošního Motosalonu? „V letošním roce je překvapivě vysoká, v porovnání s minulými lety je rekordní. Veletrh se stává atrakcí pro celé rodiny.

Radek Klimeš – Triumph
Jsem rád, že je vše pohromadě

Je dobře, že rostou počty návštěvníků i vystavovatelů a je všechno pohromadě a konečně je tady jedna pořádná výstava!“, říká Radek Klimeš. Jejich stánek byl neustále v obležení a největším triumfem na expozici DK auto-moto s.r.o. byl letos nový Triumph Scrambler 1200.

Petr Portužák – Ducati
Pátek předčil očekávání

Ducati na svém stánku představila Diavel 1260S, čerstvý Motocykl roku v kategorii naked-bikes. Českou premiéru měl na výstavě i Hypermotard 950 SP a vylepšená Multistrada 950 ve verzi S. Jinak jsou pro ně veletrhy již samozřejmostí. „Nejvíce mne zaujala návštěvnost, byla obrovská. Všechna očekávání předčil pátek a zájem o motocykly obecně,“ sdělil Petr Portužák, vedoucí servisu a také prodejce značky. Potvrdil, že se rozhodně příští rok chystají na Motosalon do Brna.

Martin Šrámek – Royal Enfield
Měli jsme oficiální českou premiéru

Veletrh je vždy příležitostí uvést nový produkt na trh a toho skvěle využila firma Vintage Garage s.r.o.. Na tiskové konferenci první den představila oba zcela nové dvouválcové modely Interceptor INT 650 TWIN a Continental GT 650 TWIN. „Je to česká premiéra, která navazuje na zahájení prodeje obou nových modelů na celoevropském trhu. Jsou to revoluční modely pro Royal Enfield a předznamenávají novou éru prodeje, zejména na západních trzích,“ řekl Martin Šrámek. Víte, že značka Royal Enfield vyrobila svůj první motocykl již v roce 1901 a do dnešní doby nebyla nikdy výroba přerušena?

Ondřej Metela – MV AGUSTA
Jsme unavení, ale spokojení

Značka MV Agusta je na pražském Motosalonu poprvé,  přesto její zástupci nápor návštěvníků velice dobře zvládli. „Máme hezčí stánek, větší stánek, organizace byla na jedničku, líbí se nám pozice stánku,“ pochvaloval si veletrh Ondřej Metela, spoluvystavovatel značky MV Agusta. „Všichni byli ukáznění, nelezli na motorky v limitovaných edicích, na které neměli, za mě je to prostě super,“ dodal Metela a přiznal, že jsou sice unavení, ale především, že jsou spokojení.

David Vantuch – Čezeta
Na veletrhu jsme pronajali na 400 Čezet

Jubilejní Motosalon byl velkou premiérou i mediálním boomem pro elektroskútry Čezeta 506, tedy sériovou řadu tří moderních modelů s nestárnoucím designem populárního „prasete“! „Je to úplně nový model, který se čtyři roky vyvíjel. Žádná součástka není použitá z původního modelu a pořád to držíme. Jsme poslední česká historická firma, která vyrábí v Čechách,“ říká David Vantuch, sales manager pro ČR a SR. „Spustili jsme možnost pronajímání Čezet a v tuto chvíli máme zaregistrováno z veletrhu zhruba 400 zájemců. Chceme, aby Čezeta mezi lidmi jezdila,“ doplnil. 

Martin Rigó – Norton, UM, Moto Morini, Zontes
Lidé už naše značky znají

Celkově mě překvapil zájem lidí, že už znají Nortony a vědí, co od nich očekávat i to, že zastupujeme čtyři značky včetně Moto Morini. Už jsme nemuseli vysvětlovat lidem co je UM, už znali modely i motorky. Nejvíce nás překvapila novinka Zontes, měla opravdu obrovský ohlas od lidí. Předpokládali jsme, že návštěvnost bude ve čtvrtek slabší, ale byl docela silný, a to bylo fajn. Pátek byl tak „akorát“, no a víkend byl krizový. To jsme spíše bránili motorky, než se snažili dát k nim výklad,“ s úsměvem zhodnotil Martin Rigo z firmy MR43, která značky zastupuje.

Ondřej Horyna – BCE
Výstavnictví má stále svůj smysl

Na stánku BCE, s.r.o. se návštěvníci mohli seznámit novinkami na poli rekreačních a dopravních tří i čtyřkolových prostředků. „Ohlasy jsou úžasný,“ s nadšením pronesl Ondřej Horyna, zástupce firmy, a pochválil jak organizaci, tak hojnou návštěvnost. „Návštěvníci jsou mile překvapení, když vše vidí naživo, protože na internetu studiové fotky nepopisují reálnou podobu a mají úplně jinou představu. Přijdou sem a slyšíte, wow, to je mnohem větší, než jsem si myslel. Výstava dává stále smysl. Když bychom to prodávali přes internet, půlka lidí si nic nekoupí…,“ poznamenal Horyna.

Vladimír Přibyl – Yshop
Nejveselejší je vždy cesta domů

Návštěvnost byla příliš veliká. Ale ne, to my tak říkáme z legrace, my jsme rádi,“ říká Vladimír a připomíná: „Všichni řeší jen motorku, ale na cestě je nejdůležitější to, co máte na sobě.“ A protože nejlépe vám poradí ten, kdo sám jezdí, prozradíme vám, že jeho nejdelší cesta vedla 12.500 km napříč Austrálií a zpátky, za nejnebezpečnější trasu považuje Bolívii, kde právě stávkovali horníci a nejveselejší je pro něj vždy cesta domů.

Peter Knobloch – 3D Tiskárna, majitelé ochranné známky Böhmerland
Ohlasy byly velmi pozitivní a zájem obrovský

Původně jsme měli v plánu zúčastnit se Motosalonu až v příštím roce po homologaci připravovaného motocyklu. Stále jsme ale váhali s finální podobou, takže jsme se rozhodli představit možné vizualizace na letošním ročníku. Velice nás překvapilo, že ohlasy návštěvníků i odborné veřejnosti byly natolik pozitivní. Na základě hlasování jasně zabodovala retro varianta. Mnoho lidí nám říkalo, že přijelo na Motosalon vyloženě kvůli značce Böhmerland. Naši účast podpořilo i to, že motocykl byl součástí vizuálu veletrhu. Ohromný zájem byl i ze strany novinářů.

Barbora Vágnerová – VÁGNER sport

Z účasti na veletrhu jsme nadšení, akce se velice vydařila. Počasí bylo přiměřené k době konání výstavy. Protože se v sobotu kvůli vysoké návštěvnosti dveře do haly netrhly a my jsme měli stánek u dveří, tak jsme si museli jít koupit ponožky,“ směje se Barbora Vágnerová.

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše