GO a Regiontour

Na nejhezčí pohlednici pro rok 2019 je tisíciletý dub

Další ceny získaly turistické pohlednice z Pálavy, Adršpachu, Dvora Králové nad Labem, Třeboně a Plzně. Soutěžilo se také o nejhezčí kapesní kalendářík a nejhezčí turistickou vizitku, vítěze všech kategorií vybralo hlasování odborných návštěvníků brněnských veletrhů cestovního ruchu.

Časy statisícových nákladů pohlednic jsou nenávratně pryč, ale turistické pohlednice se stále posílají a také sbírají, někdy plní i funkci vstupenek nebo soutěžních karet. A hlavně jsou krásné, což už dvacet let dokazuje soutěž O nejhezčí turistickou pohlednici ČR. Letošní 22. ročník opět proběhl na brněnském výstavišti a vyhlašování výsledků bylo současně oslavou 25 let od založení Asociace turistických informačních center. Právě tato centra, kterých dnes v České republice existuje již 440, jsou aktivními distributory a současně zadavateli nových pohlednic.

Do soutěže bylo letos zasláno 138 pohlednic, ty nejhezčí z nich vybírali odborní návštěvníci v prvních dvou veletržních dnech. Mezi víceobrázkovými pohlednicemi získala nejvíce hlasů pohlednice ze Dvora Králové nad Labem, která obdržela také zvláštní cenu od Asociace turistických informačních center. Druhé místo patří pohlednici z Třeboně a třetí pohlednici ze sadového okruhu v Plzni.

V královské kategorii jednoobrázkových pohlednic zvítězil poetický záběr Ladislava Rennera, sedminásobného vítěze této soutěže, který z podhledu vyfotografoval tisíciletý Oldřichův dub v obci Peruc. Druhý nejvyšší počet hlasů získala pohlednice se západem slunce nad jarně rozkvetlou Pálavou, jako třetí se umístila pohlednice z Adršpachu. Jak vysvětlil pořadatel soutěže Marcel Goetz z České pohádkové akademie z. s., jednoobrázková pohlednice mívá větší uměleckou hodnotu, ale z pohledu prodejnosti jsou jednoznačně úspěšnější víceobrázkové pohlednice, protože turista chce dostat více informací v jednom.

Další aktuality z veletrhu

20. 01. 2019 GO a Regiontour S Periscopem nejen do Skandinávie, ale do celého světa

Za pouštní romantikou do Ománu, za ledovci do Kanady, za sopkami na Island a na Nový Zéland, za velehorami do Nepálu a za kláštery do Gruzie. Brněnská cestovní kancelář PERISCOPE Skandinávie vozí turisty do úchvatné přírody a exotických destinací několika kontinentů. Na...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše