GO a Regiontour

Nevšední gastronomický zážitek na brněnském veletrhu

Brněnské veletrhy nejsou jen plejádou jedinečných a originálních cestovatelských tipů, ale nabízejí i kulinářskou show, která rozdráždí vaše chuťové pohárky. V rámci veletrhů cestovního ruchu GO a REGIONTOUR se totiž představí česká špička mladých a nadějných kulinářských mistrů.

V rámci 25. ročníku Mezinárodního mistrovství České republiky Gastro Junior Brno  Bidfood se talenti gastronomie na brněnském výstaviště v pavilonu P poperou o pomyslnou „vařečku“.

Cestování nepřináší jen požitky lahodící oku, ale také speciality místní kuchyně, které dokážou zpestřit celkový dojem z prožité dovolené a učinit z ní neopakovatelný zážitek. Vždyť co bychom to byli za turisty, kdybychom během putování neznámou krajinou nepotěšili i svůj mlsný jazýček.

Napínavá gastronomická show

Návštěvníci veletrhu se mají doopravdy na co těšit. Před jejich zraky se totiž ve dnech 17.–20. ledna 2019 rozpoutá pravé kulinářské klání. Hlavním cílem soutěže je prohloubit a ověřit úroveň odborné přípravy studentů gastronomických škol pro budoucí vstup do praxe. A jejich plody můžete přijít ochutnat.

Soutěž současně srovnává odbornou úroveň jednotlivých škol. Rozpoutá se totiž i souboj o nejlepší školu. Pomyslná zlatá medaile mezi školami připadne těm, které dokážou sestavit vítězný tým ve čtyřech oborech: cukrář, kuchař a dvou z kategorie: barman, barista, teatender nebo číšník, nad jejichž umem budou bdít porotci z Asociace kuchařů a cukrářů České republiky a z České barmanské asociace.

Nejde jen o to, připravit pokrm, který dokonale vypadá, ale i uspokojit vytříbené choutky poroty a hodnotících. „Nejpřísnějším kritériem je chuť. Chtěli bychom, aby se docílila optimální chuť pro každého, protože tu máme každý různou,“ řekla Pavlína Berzsiová, předsedkyně poroty cukrářů loňského ročníku. O prestiži soutěže svědčí i záštita Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, nebo hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka.

A komu by to stále bylo málo, ať si rozhodně nenechá ujít i současně se konající Festival krajových specialit a regionální potraviny RegFoodFest. Mlsní jazýčkové, mějte se tedy na pozoru.


Další aktuality z veletrhu

20. 01. 2019 GO a Regiontour S Periscopem nejen do Skandinávie, ale do celého světa

Za pouštní romantikou do Ománu, za ledovci do Kanady, za sopkami na Island a na Nový Zéland, za velehorami do Nepálu a za kláštery do Gruzie. Brněnská cestovní kancelář PERISCOPE Skandinávie vozí turisty do úchvatné přírody a exotických destinací několika kontinentů. Na...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše