GO a Regiontour

Objevte krásu středních Čech

Všude dobře, doma nejlépe. A platí to i pro Střední Čechy. V největším regionu u nás mohou návštěvníci doslova na každém kroku „zakopávat“ o historické, kulturní, přírodních i technické skvosty. Každý roh totiž skrývá majestátní hrady a zámky či unikátní přírodní scenérie. Přijeďte na výlet i vy.

Hrad Karlštejn, Křivoklát, Konopiště, Kokořín nebo Český Šternberk – historickými památkami se kraj jenom hemží. A bohatou historií se mohou pochlubit prakticky všechna města v kraji. Od kamenných zdí se pak vydejte za poznáním přírodních unikátů, jež vybízejí k pěším túrám i cykloturistice. Chráněné krajinné oblasti Brdy, Blaník, Český kras, Křivoklátsko, Kokořínsko nebo Český ráj vám učarují natolik, že se nebudete chtít ani vrátit.  

„Středočeský kraj se může pochlubit i památkami zapsanými na seznamu světového dědictví UNESCO jako jsou nejstarší geopark v Českém ráji, Průhonický park a historické jádro města Kutná Hora s majestátním chrámem sv. Barbory,“ dokládá jedinečnost turistického regionu Lucie Vurbsová, tisková mluvčí Středočeské centrály cestovního ruchu a dodává: „Turistům chceme ukázat, že není nutné se večer vracet do Prahy nebo přijet pouze na jednodenní výlet.“

Od zvířátek k pivovarům. Radost pro děti i tatínky

Velkým turistickým lákadlem, zejména pro rodiny s dětmi, jsou samozřejmě zvířátka. A tak i proto věnovali své úsilí na vytvoření nové brožury Za zvířátky do Středních Čech, kde jsou prezentovány farmy a zooparky, které stojí za to navštívit. V přípravě je i celá řada dalších tematických map zaměřujících se na další cílové skupiny – mapa pivovarů nebo Top 20 turistických cílů.

I fanoušci techniky si přijdou na své. Desítky fascinujících pamětihodností spojených s výrobou skla, těžbou uhlí i stříbra, automobilovým, leteckým, železničním i vojenským průmyslem, jsou připraveny na nával turistů během celého roku.

„Díky spojení ubytování s širokou nabídkou dalších aktivit chceme na veletrhu ukázat, proč by měli turisté strávit ve středních Čechách více dní. Podporujeme také šlechtické ubytování, tedy možnosti zámeckých hotelů,“ vyzdvihuje pozitiva regionu Vurbsová.

Ukrytá krása neznámých míst

A kdo se chce davům raději vyhnout, ten ať rozhodně nemine méně známá, leč okouzlující místa, jako jsou například město Vlašim se zámkem a parkem, zřícenina Tetín s krásnou vyhlídkou a okolními vodopády nebo zatopený lom v Hřiměždicích.

„Památky Středočeského kraje jsou navíc zajímavé tím, že jsou zasazené do přírody, takže jejich návštěva je spojena s cestou, dobrodružstvím, příběhem,“ láká k turistickému objevování Vurbsová.

Další aktuality z veletrhu

20. 01. 2019 GO a Regiontour S Periscopem nejen do Skandinávie, ale do celého světa

Za pouštní romantikou do Ománu, za ledovci do Kanady, za sopkami na Island a na Nový Zéland, za velehorami do Nepálu a za kláštery do Gruzie. Brněnská cestovní kancelář PERISCOPE Skandinávie vozí turisty do úchvatné přírody a exotických destinací několika kontinentů. Na...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše