GO a Regiontour

Přírodní klenoty Plzeňského kraje

Plzeňský kraj si většinou spojíme s rodištěm světoznámého chmelového moku Pilsner Urquell, či s legendární dvojicí dřevěných loutek Spejbla a Hurvínka, z pera českého loutkáře Josefa Skupy. Ale i jihozápadní část ČR u hranic s Německem dokáže nabídnout celou řadu atraktivních přírodních cílů, kde se budeme každoročně i po letech rádi vracet.

Nosným prvkem letošní expozice Plzeňského kraje bude příroda. Na stánku se představí nejen největší český národní park NP Šumava, ale také méně známé a zároveň turisticky zatím nepolíbené oblasti – Chráněná krajinná oblast Český les a Chráněná krajinná oblast Brdy.

Zapomenutá krása české přírody
Na Šumavu proudí každoročně davy turistů, jež se proplétají vyznačenými stezkami a objevují přírodní lokality, jako jsou Modravské slatě, Špičák, Pancíř, Černé jezero (nejhlubší v ČR) či nejvyšší vodopád na české straně Šumavy Bílá strž. Šumava okouzlí i ty nejnáročnější. Kdo se rád kochá přírodou a touží po soukromí, ať vyrazí do hlubokých hvozdů CHKO Český les, kde za celý den nemusíte potkat ani živáčka.

Za pozornost rozhodně stojí CHKO Brdy. V lednu 2016 totiž oficiálně zanikl vojenský újezd a vznikla tak chráněná krajinná oblast. „Po dvou letech je v oblasti označeno zhruba 150 kilometrů tras, ale žádné restaurace, bufety a turistická zařízení v Brdech nenajdete. Oblast je stále pustá, neupravená a na spoustě míst je možné najít pozůstatky zdejšího vojenského života,“ láká k turistickému objevování Ondřej Čech, referent oddělení cestovního ruchu z Krajského úřadu Plzeňského kraje a dodává: „Žádné extrémní kopce a vrcholy, jen pár rybníků, hrad, hluboké lesy a v nich bývalé a někdy i stále aktivní armádní objekty. Prostě zvláštní divočina, která nemá v naší republice obdoby.“

Bohatá historie
Plzeňský kraj bude také prezentovat úspěšnou a mnoha cenami ověnčenou brožuru, která odráží jednotlivé časové etapy v dějinách samostatného státu a uvádí do tajů některých historických milníků. Zároveň představuje střípky z každodenního života, módy, tradičních výrobků a autentických příběhů dané doby.

Zejména hraví a zvídaví návštěvníci si přijdou na své. Expozice totiž bude plně interaktivní a edukativní, a kdo vydrží až do konce, dočká se i soutěží o atraktivní ceny. A pokud vás návštěva výstaviště přeci jen trochu unaví, tak se tradičně na plzeňském stánku osvěžte lahodnými moky z pivovarů Plzeňský Prazdroj, Purkmistr a Chodovar.

Další aktuality z veletrhu

20. 01. 2019 GO a Regiontour S Periscopem nejen do Skandinávie, ale do celého světa

Za pouštní romantikou do Ománu, za ledovci do Kanady, za sopkami na Island a na Nový Zéland, za velehorami do Nepálu a za kláštery do Gruzie. Brněnská cestovní kancelář PERISCOPE Skandinávie vozí turisty do úchvatné přírody a exotických destinací několika kontinentů. Na...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše