GO a Regiontour

Senioři vítáni! Na cestovatelských veletrzích najdou celou řadu tipů

Senioři jsou dnes cílovou skupinou nejedné cestovní kanceláře či agentury. Co nového si pro ně přichystali poskytovatelé dopravy, ubytování a stravování? I když stále platí, že dříve narození jsou vděčnými, trpělivými a chápavými klienty, chtějí své standardy. Omrkněte, co pro vás nachystali na brněnských veletrzích cestovního ruchu REGIONTOUR a GO. A šťastlivci mohou zážitky a nezapomenutelné okamžiky dokonce i vyhrát. První den patří odborníkům.

Už dávno je pryč doba, kdy slova cestování a senioři nešla dohromady. Na cesty se totiž vydávali pouze odvážní, majetní, mladí nebo bezdětní. Větší poptávka seniorů ale zamíchala kartami s turistickým ruchem, a tak si i starší ročníky mohou z nabídky objevných cest i relaxačních pobytů vybírat.

Jižní Morava je aktivitám zaslíbená

Na jižní Moravu vyrážíme nejen za kvalitním a chutným vínem, ale také za dokonale upravenými cyklostezkami, jež se vinou nádhernou vinařskou krajinou v mírném terénu. Díky velkému množství atraktivních cílů, útulných sklípků a dokonalé lázeňské péči se tak jižní Morava stala turistickým rájem i pro dříve narozené. Přesvědčte se o vysoké kvalitě služeb na stáncích moderního lázeňského komplexu Hodonín či Templářských sklepů Čejkovice.

Cestování, kdy netratíte ani minutu

Můžete s nimi projet Evropu, Afriku i Latinskou Ameriku. A neztratíte ani zbytečnou minutu. O čem je řeč? O hotelbusech českobudějovické cestovní kanceláře Pangeo Tours - ve dne se v nich cestuje, v noci na lůžkách spí. Odpadají tak časově náročné prostoje v hotelích. Hotelbusy jsou světovým unikátem, společnost si nechává vyrábět podle svých plánů. A pokud máte partu, agentura vám připraví cestu na klíč. Přijďte si vozidlo i letošní nabídku prozkoumat.

Plovoucí „domovy“

Sedět doma u televize už seniorům není vlastní. Studie potvrzují, že jsou déle aktivní. Hoďte starosti přes palubu a vydejte se poznávat svět. Pokud vás fascinují nekonečné panoramatické výhledy, šumění moře a křik racků, určitě si vyberete z nabídky cestovní kanceláře Riviera Tour z Horní Lidče na Vsetínsku. Zajistí vám dobrodružnou plavbou do celého světa. Můžete tak pohodlně cestovat a přitom poznávat kouzelné destinace bez nutností se přesouvat z hotelu do hotelu.

Cesty za tichem a rozjímáním

Koho láká historie a cesty víry, měl by se určitě zastavit u expozice Církevní turistika. Díky projektu můžete poznat nejen poutní místa z úplně jiného úhlu - ubytovat se na farách, v klášterech. Letos na stánku příchozí přivítá jihomorovský sakrální skvost - kopie sochy Panny Marie Křtinské.

Krása vojenského újezdu

Do Plzeňského kraje se už nejezdí jen za Spejblem a Hurvínkem nebo na prohlídku pivovaru Plzeňského Prazdroje. Lidi tam táhnou i přírodní klenoty. Za pozornost rozhodně stojí CHKO Brdy. V lednu 2016 totiž oficiálně zanikl vojenský újezd. Žádné extrémní kopce a vrcholy nečekejte, jen pár rybníků, hrad, hluboké lesy a v nich bývalé a někdy i stále aktivní armádní objekty. Prostě zvláštní divočina, která nemá v naší republice obdoby.

Za nejlepším vzduchem ve střední Evropě

Komu by se nechtělo odpočívat uprostřed panenské přírody Jeseníků? Horské lázně Karlova Studánka navíc vynikají nejčistším ovzduším ve střední Evropě i unikátní architekturou. A pokud jste turisticky naladěni a nordic walkingové hůlky jsou vašimi kamarády, jistě vyrazíte i na vrchol vládce jesenických hor – nedaleký Praděd. Navíc pro vás nachystali zcela nové rekreační pobyty.

Středočeský kraj nabitý historii

Hrad Karlštejn, Křivoklát, Konopiště, Kokořín nebo Český Šternberk – historickými památkami se kraj jenom hemží. Od kamenných zdí se vydejte také za poznáním přírodních unikátů, jež vybízejí k pěším túrám i cykloturistice. A navíc narazíte i na památky zapsané na seznamu UNESCO jako jsou Průhonický park či Kutná Hora. Chráněné krajinné oblasti Blaník, Český kras, Křivoklátsko, Kokořínsko nebo Český ráj vám učarují natolik, že se nebudete chtít ani vrátit. Prozkoumejte, co byste v letošní sezoně mohli prožít ve Středočeském kraji.

Další aktuality z veletrhu

20. 01. 2019 GO a Regiontour S Periscopem nejen do Skandinávie, ale do celého světa

Za pouštní romantikou do Ománu, za ledovci do Kanady, za sopkami na Island a na Nový Zéland, za velehorami do Nepálu a za kláštery do Gruzie. Brněnská cestovní kancelář PERISCOPE Skandinávie vozí turisty do úchvatné přírody a exotických destinací několika kontinentů. Na...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše