GO a Regiontour

Těšte se, na výstavišti opět zakotví Nomádi

Po roce se na brněnské výstaviště a veletrhy Go a Regiontour vrátí projekt serveru Lidovky.cz Nomádi. Zájemcům o velmi netradiční cestování se představí zástupci tří expedic. A na jejich zážitky se můžete těšit každý den v 10, 12 a 14 hodin.

  • Vojtěch Lavický – motorkář, který objel svět. Vojtěch je bývalý IT specialista, kterého svět jedniček a nul přestal uspokojovat. Žije v Brně. Rozhovor čtěte zde.

  • Petr Kašpar – cestovatel a filmař, který se zúčastnil řady expedic. V rámci expedice Alaknanda (2006) cestovala výprava českých vodáků pod jeho vedením po vlastní ose do Indie. Natáčel i na Kavkaze společně s nevidomým horolezcem Janem Říhou, kde vystoupili  na nejvyšší vrchol Ruska (Evropy) – Elbrus. Petr Kašpar představí obytnou nástavbu na pick-up vlastní konstrukce. Rozhovor čtěte zde.

  • Tomáš Málek – bude vyprávět o cestování po severovýchodním Turecku obytnou dodávkou. Do oblasti zatím podnikl dvě cesty a to v letech 2000 a 2010. V rámci expozice bude vystavena dodávka Mitsubishi L300 s doma vyrobenou obytnou vestavbou. Vůz mimo Turecka projel Bosnu a Hercegovinu, Itálii či německé Alpy. Rozhovor čtěte zde.

Projekt Nomádi

První z textů pod hlavičkou Nomádi se na serveru objevil v květnu 2017, dnes jich rubrika obsahuje mnoho desítek. Cílem je ukázat, že cestování neznamená ono klasické „sednout do letadla – dva týdny u moře – návrat do práce“, ale že pokud máte odvahu, dá se cestování věnovat obrovský kus života.

Ti, kteří se v rubrice objeví a vlastně sami o sobě píší, se dají nazvat novodobí či digitální nomádi. V garáži si přestaví auto, často rozprodají majetek a vyrazí na cesty. Míří na dlouho do míst, kam by běžného smrtelníka ani nenapadlo jet – na Sibiř, do africké pouště, do míst, kde končí všechny silnice. Cestování je jejich životní styl, o němž pak píšou na sociálních sítích, blozích a přednáší. A jak říká Tomáš Málek, vedoucí zpravodajského serveru Lidovky.cz a člověk, který má seriál na svědomí, ukazuje se, že Češi a Slováci jsou velcí cestovatelé.

Velkým lákadlem nomádské expozice budou opět vozy, v nichž nomádi svoje cesty podnikají. Jsou propracované do posledního detailu, tak aby v něm cestovatelé mohli podniknout svoji plánovanou trasu, ale často také pracovat. Pořádně si stroje můžete prohlédnout v pavilonu P mezi 17. a 20. lednem. A hlavně si poslechnout příběhy a zkušenosti, které novodobí nomádi při svém putování nasbírali.

Foto: archiv Vojtěcha Lavického

Další aktuality z veletrhu

20. 01. 2019 GO a Regiontour S Periscopem nejen do Skandinávie, ale do celého světa

Za pouštní romantikou do Ománu, za ledovci do Kanady, za sopkami na Island a na Nový Zéland, za velehorami do Nepálu a za kláštery do Gruzie. Brněnská cestovní kancelář PERISCOPE Skandinávie vozí turisty do úchvatné přírody a exotických destinací několika kontinentů. Na...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše