GO a Regiontour

VIDA! Svět vědeckých zázraků a experimentů

VIDA! science centrum zabaví všechny generace, předškoláky i seniory. Vyrazit tak může celá rodina a každý si tam najde svoje – exponáty, science show, 3D projekce vědeckých filmů či víkendové dílny. Nahlédněte do tajů naší planety i lidského těla.

I někteří Brňané nevědí, že v bývalém pavilonu D výstaviště se nachází unikátní zábavní vědecký park. Na ploše téměř 5000 m2 na vás čeká přes 170 interaktivních exponátů, s nimiž si můžete hrát a objevovat, jak funguje svět kolem nás.

Zábava pro malé i velké

„Na jednom místě tak můžete rozpoutat tornádo, zažít vichřici, postavit si magnetickou sochu, zažít výcvik kosmonautů, vstoupit do obřího srdce, pokusit se zachránit lidský život nebo zmrazit vlastní stín. Pro návštěvníky, kteří k nám chodí opakovaně, a těch neustále přibývá, jsou pak lákadlem naše science show, dočasné výstavy, promítání 3D filmů a třeba i rodinné víkendové labodílny s pokusy,” láká k návštěvě zábavných i poučných expozic Hana Laudátová, manažerka pro marketing a PR.

Několikrát do roka pořádají pro dospěláky akci VIDA! After Dark, která je vždy spojená s jedním tématem. „Máme-li například téma jídlo nebo extrémy, objeví se u nás osobnost, která má k tomu co říci, jako jsou univerzitní profesor, horolezec a podobně,” uvádí Ondřej Herzán, manažer v VIDA science centra.

Interaktivní akce na veletrhu

Brněnské Science centrum se snaží stále přicházet s něčím novým. Své představení, exponáty, programy dílen či večery pro dospělé ladí do posledního detailu. A to vše pro blaho a nadšení návštěvníků. Každý vědecký park u nás má svá specifika, avšak u nich se hodně klade důraz na kvalitu předváděných show a performerské dovednosti obecně.

A i na veletrhu své skalní fanoušky i nahodilé kolemjdoucí rozhodně nezklamou. „Představíme nové mobilní exponáty, které jsme získali ve spolupráci se slovinským science centrem Hiša eksperimentov v Lublani. Jde o malé, přenosné exponáty, často z jednoduchých materiálů a přitom slibujících zajímavé překvapení,” láká na interaktivní vědecký stánek Herzán.

Další aktuality z veletrhu

20. 01. 2019 GO a Regiontour S Periscopem nejen do Skandinávie, ale do celého světa

Za pouštní romantikou do Ománu, za ledovci do Kanady, za sopkami na Island a na Nový Zéland, za velehorami do Nepálu a za kláštery do Gruzie. Brněnská cestovní kancelář PERISCOPE Skandinávie vozí turisty do úchvatné přírody a exotických destinací několika kontinentů. Na...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše