GO a Regiontour

Za Matyldou i za rekordy

gentura Dobrý den již od roku 1994 vystavuje hrdě na odiv česká NEJ. A že máme být právem na co pyšní, dokazuje již šestá edice České knihy rekordů, v níž si během veletrhu můžete i zalistovat. Toužíte-li vidět ojedinělé úkazy a výtvory zlatých českých ručiček, neměli byste minout českou mekku rekordů – Pelhřimov.

Pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit je ideálním turistickým cílem pro všechny zvědavce, jež na vlastní oči chtějí spatřit stovky exponátů největších, nejmenších, nejdelších, nejtěžších… i těch nejneuvěřitelnějších.

Volná vstupenky – Agentura Dobrý den

Na veletrh dorazí i robotí slečna Matylda

Guinessovu knihu rekordů si jistě vybaví každý, ale věděli jste, že se letos na police knihkupectví dostala již šestá edice české verze? Na stánku Agentury si v ní můžete zalistovat a můžete se zapojit i do pokusu o rekord. Nové pokračování vyšlo ke 100 letům založení Československa a kromě tisíců rekordů a stovek unikátních fotografií obsahuje také česká prvenství na poli vědy, kultury i sportu.

„Ve spolupráci se studenty IT oboru SPŠ a SOU Pelhřimov začneme vytvářet sourozence pro stopující robotí slečnu Matyldu. Ta je v současnosti zbrusu novým exponátem pelhřimovského Muzea rekordů. Cestou k nám urazila stopem 1718 km,“ chlubí se novým přírůstkem Josef Vaněk z Agentury Dobrý den a dodává: „Matylda se na veletrhu samozřejmě objeví. Dokonce budete svědky toho, jak studenti přímo před vámi vytvoří novému robotu hlavu.“ Během veletrhu bude postaráno i o hlavy návštěvníků. Ve spolupráci se šikovnými kadeřnicemi z SOU Pelhřimov chystá agentura nový rekord v barvení vlasů!

Muzeum rekordů a kuriozit

Expozice Zlaté české ručičky nabízí světově ojedinělou kolekci více než 90 unikátů vyrobených ze zápalek, její součástí jsou například i funkční hudební nástroje. Najdete zde ovšem i vyšívanou mapu Evropy, sochy vyřezávané motorovou pilou, nejmenší zlatou klec v ČR a mnoho dalších neobvyklých výtvorů šikovných rukou. 

Senioři patří mezi vděčné zákazníky. Přispívají ojedinělými rekordy, na něž by si leckdo mladší ani netroufl. Proto na ně muzeum pamatovalo a přizpůsobilo svou expozici i pro méně pohybově zdatné. Dokonce si pro ně přichystali i speciální zlevněné vstupné do muzea.

Ani školní výlety nepřijdou zkrátka. Pro žáky 3.–9. třídy totiž přichystali speciální interaktivní edukativní materiály a pracovní listy pro zpestření výuky zeměpisu, dějepisu, matematiky, angličtiny i literatury. Rodiny s menšími dětmi si ale také užijí. V muzeu najdou tři koutky, kde si pohrají s dřevěnými kostkami nebo si mohou malovat s hrdiny časopisu Čtyřlístek.

Další aktuality z veletrhu

20. 01. 2019 GO a Regiontour S Periscopem nejen do Skandinávie, ale do celého světa

Za pouštní romantikou do Ománu, za ledovci do Kanady, za sopkami na Island a na Nový Zéland, za velehorami do Nepálu a za kláštery do Gruzie. Brněnská cestovní kancelář PERISCOPE Skandinávie vozí turisty do úchvatné přírody a exotických destinací několika kontinentů. Na...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše