GO a Regiontour

Po stopách věrozvěstů a Tomáše Bati

Východní kout naší země je specifický svým jedinečným folklorem, gastronomickými specialitami, bohatou lázeňskou tradicí, odkazem Tomáše Bati či kulturním dědictvím UNESCO. Návštěva Kroměřížska, Valašska, Slovácka, Zlínska a Luhačovicka ve vás zanechá jen ty nejpříjemnější vzpomínky a zážitky.

Dřívější roztříštěnost prezentace turistické nabídky vystřídají ucelené tematické bloky, které představí hlavní přednosti Zlínského kraje. Během výstavy se návštěvníci na stánku Východní Moravy seznámí se zajímavými pamětihodnostmi, historickými a kulturními cíli či atraktivitami regionu. Dominovat bude nabídka pro turisty všech kategorií – pěší turisté, cykloturisté, motoristé.

Cestování pro každého

Cestování se prolíná celou nabídkou regionu. Senioři se mohou těšit na tipy na nenáročné výlety pěšky či na kole. Na ně rovněž cíli i lázeňské komplexy, které připravují speciální ozdravné pobyty šité na míru. Ani rodiny s dětmi ale nepřijdou zkrátka. „Díky skvělým a bezpečným cyklostezkám si rodiny mohou užívat aktivní cykloturistiku, pro malé plavčíky jsou zábavné plavby na Baťově kanále. A nikdy nezklame oblíbená ZOO ve Zlíně-Lešné, Kovozoo ve Starém Městě nebo Areál Skanzen v Modré u Velehradu,“ představuje bohatou nadílku pro rodiny Ing. Barbora Piknová z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

„Budeme prezentovat pestrou nabídku moravské gastronomie a jedinečnost folkloru, a zejména atraktivní akce, za nimiž se vyplatí do regionu přijet, jako jsou hudební, folklorní i gastronomické  festivaly, filmové přehlídky, Rally či jarmarky,“ uvádí pestrou paletu zážitků Piknová.

Na veletrhu nebudou scházet ochutnávky typických lokálních produktů – moravského vína či valašských frgálů, jež se budou péct přímo v rámci expozice. Kroměřížsko navíc představí novou tiskovinu „Letní radovánky na Kroměřížsku“.

Tajné turistické tipy

A pokud vás stepování v dlouhých řadách na vstupenky do kulturních objektů nebaví, objevte třeba skalní útvary v pohoří Chřiby nebo se kochejte krásnou přírodní scenérii Jižního Valašska. Okolí Lidečka, Horní Lidče, Valašských Klobouků, Brumova-Bylnice vám jistě učaruje.

Chcete-li putovat krajinou a mít jednoznačný cíl, vydejte se po Cyrilometodějských stezkách. V úhrnné délce přes 300 km vás všechny cesty zavedou až do Velehradu, během putování se navíc dozvíte více o vzrušujícím příběhu slovanských věrozvěstů, kteří významně ovlivnili naši minulost i současnost.

Další aktuality z veletrhu

20. 01. 2019 GO a Regiontour S Periscopem nejen do Skandinávie, ale do celého světa

Za pouštní romantikou do Ománu, za ledovci do Kanady, za sopkami na Island a na Nový Zéland, za velehorami do Nepálu a za kláštery do Gruzie. Brněnská cestovní kancelář PERISCOPE Skandinávie vozí turisty do úchvatné přírody a exotických destinací několika kontinentů. Na...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše