URBIS SMART CITY FAIR

Dívejte se na ulici jako na celek, radí dánská urbanistka

Odborníci ze všech koutu starého kontinentu přijeli na veletrh URBIS ukázat, jak se modernizací měst do podoby odpovídající 21. století poprali u nich

Koncept chytrých měst v České republice zatím moc rozšířený není. Přitom v řadě evropských aglomerací už o nich rozhodují samostatné orgány tamější správy. Odborníci ze všech koutu starého kontinentu přijeli na veletrh URBIS ukázat, jak se modernizací měst do podoby odpovídající 21. století poprali u nich.

Hlavním lákadlem odpoledního pásma přednášek byla dánská urbanistka Louise Kielgast. V kodaňském architektonickém studiu Gehl se svými kolegy už roky snaží z Kodaně udělat “město pro lidi”, jak sami svou vizi nazývají. „Jedním z hlavních problémů je to, jak se úřady na veřejný prostor dívají,“ myslí si Kielgast.

Posluchačům její přednášky uvedla i konkrétní příklad typického přemýšlení úřadů. „Představme si obyčejnou ulici. Jinak na něj pohlíží odbor dopravy, jinak odbor zodpovědný za městskou zeleň a odlišný pohled mají lidé zodpovědní za inženýrské sítě. Přitom jde pořád o tu jednu a samou ulici,“ vysvětlila Kielgast.

Mezi dalšími hosty, kteří před publikem předstoupili, byl Gabriel Jacqmin z platformy EUROCITIES nebo Albert Engels z rotterdamského projektu RUGGEDISED.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše