WOOD-TEC

Aby byly posuvné dveře tiché jako myška

Znáte to… odcházíte brzy ráno do práce a najednou zjistíte, že to oblečení, které jste si nachystali předem, abyste nerušili zbytek rodiny, potřebujete třeba kvůli rozmarům počasí vyměnit. Veškeré tiché našlapování přijde vniveč, když zaberete víc a dveře vaší vestavěné skříně se s pořádnou ránou přirazí. A to můžete kolejničky udržovat sebelépe.

Řešením může být speciální tlumení, které na brněnském veletrhu WOOD-TEC právě představuje společnost Mline. Inovativní komponent nominovala na soutěž o ocenění WOOD-TEC Award. Klání se letos koná poprvé a je do ní přihlášených neuvěřitelných 34 exponátů.

Vizovická firma použila tlumený dotah německého výrobce Simon a svůj vlastní aktivátor-trn, který zkonstruovala sama pro svůj systém. „Umožňuje tlumení krajních i středových dveří,“ poznamenal majitel Mline Pavel Žůrek. Dotah pak v praxi funguje třeba jako novější šuplíky, které se jakoby samy potichu dovírají. Jízda dveří se v určitém momentě zpomalí a ty jen mírně dojedou ke konstrukci.
Tlumení Mline dodává již namontované v horní koleji systému. „Systém je vymyšlen a konstruován pro naše výrobky, samostatně se koupit nedá,“ poznamenal Žůrek.

Velkou výhodou je, že pokud dotah vypoví službu, není třeba manipulovat s celými dveřmi. Pomocí akuvrtačky a vytažené dvou šroubků je dotah vyměněn za pár minut, bez demontáže panelů či kolejnic. Zájemci nejen navržený exponát uvidí na stánku 003 v pavilonu A.
http://www.mline.cz/

Další aktuality z veletrhu

01. 12. 2017 WOOD-TEC BeA CS představuje nové technologie pro robotizovaná pracoviště

Specializované přístroje německé značky BeA, která má na českém trhu zastoupení od roku 1991, nacházejí široké uplatnění při výrobě čalouněného nábytku, výrobě palet a obalů, dřevostaveb, dřevěných konstrukcí, ale také v automobilovém průmyslu, kde jsou...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše