WOOD-TEC

HOUFEK: jednoduchost řešení i vysoká užitná hodnota

Počítačem řízená dřevoobráběcí centra jsou vlajkovou lodí společnosti HOUFEK

Vlajkovou lodí společnosti HOUFEK na letošním veletrhu WOOD-TEC jsou počítačem řízená dřevoobráběcí centra. CNC stroje jsou určeny zejména pro výrobu nábytku do interiérů, kuchyní nebo okenních rámů, pro výrobu tvarově složitých nábytkářských dílů a polystyrénových modelů a v neposlední řadě jsou vhodné pro stavební tesaře.

„Společnost HOUFEK z Golčova Jeníkova představuje na veletrhu stroje, které mohou pomáhat zákazníkům v jejich továrnách a dílnách, ať už jde o 3 nebo 5osé CNC stroje nebo šedo oranžovou sérii tradičních dřevoobráběcích strojů, které nyní mají ve standardní výbavě více volitelných položek. Aby náš sortiment byl kompletní, nově představujeme i formátovací pily, které dosud v naší nabídce chyběly,“ říká na stánku českého výrobce Peter Šelep, který do Brna přijel z Polska, kde zodpovídá za prodej strojů HOUFEK na tamním trhu. 

„Náš stánek je laděný tak, aby na něm zákazník získal veškeré vstupní informace o stroji, který ho zajímá, které poslouží k jeho dalšímu rozhodování a pomohou mu zorientovat se, co je k mání ve výbavě jednotlivých strojů. O naší značce může hodně napovědět například BULDOG 7,“ ukazuje na široko-pásovou brusku, která je v Brně také k vidění v pavilonu V. „Důležitým rozhodovacím faktorem pro zákazníka je samozřejmě cena, ale podle mého mínění je neméně tak důležitá užitkovost, funkčnost a širokospektrální využití strojů,“ dodává Peter Šelep.

Firma má v současné době kolem 250 zaměstnanců, a to včetně pracovníků poboček. HOUFEK má zastoupení kromě již zmíněného Polska také v dalších zemích, jako je Německo, Rusko, Ukrajina nebo Brazílie. „Domácí trh je velice důležitý a má nezastupitelné místo v orientaci firmy, nicméně ruku v ruce s domácím trhem chce značka expandovat do zahraničí. V poslední době se nám velice daří v Severní Americe, v Kanadě se výrazně zvýšilo povědomí o naší značce,“ říká Peter Šelep. „Tady v Brně jsme vždycky chtěli domácímu zákazníkovi ukázat, že jako český producent pro něj máme velké pochopení a jsme mu schopni nabídnout řešení na míru, které je zajímavé po technické i finanční stránce.  I prostřednictvím letošního veletrhu mu chceme dát najevo, že jsme tu pro něj. To není fráze. My sice můžeme něco navrhnout, ale až u zákazníka v dílně se ukáže, jestli je naše řešení praktické nebo zda můžeme jít ještě o něco blíž k tomu, co by stroj měl v sobě obsahovat a co by měl zákazníkovi nabídnout. Tady máme možnost zákazníka doslova vyzpovídat a dozvědět se, co opravdu potřebuje. A on se může „in natura“ přesvědčit, o čem Houfkovy stroje jsou - že za masivní konstrukcí se skrývá jednoduché řešení s vysokou užitnou hodnotou.“

Další aktuality z veletrhu

01. 12. 2017 WOOD-TEC BeA CS představuje nové technologie pro robotizovaná pracoviště

Specializované přístroje německé značky BeA, která má na českém trhu zastoupení od roku 1991, nacházejí široké uplatnění při výrobě čalouněného nábytku, výrobě palet a obalů, dřevostaveb, dřevěných konstrukcí, ale také v automobilovém průmyslu, kde jsou...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše