WOOD-TEC

Odpad je energií, odpad je surovinou, velí Briklis

Proč rozdávat truhlářský odpad zdarma, když si s dřevěnými briketami můžete v dílně komfortně zatopit, nebo je prodat?

Zeptala se jihočeská firma Briklis a na světě je jejich briketovací lis BrikStar EK20. Je určen i malým „tvůrcům“ suchého dřevního odpadu, navíc může pracovat i v nezateplených prostorách, tudíž v dílně ani nebude zabírat místo. A malopodnikatelé v dřevařství na tyto argumenty slyší – za posledních 8 měsíců si briketovací zařízení z Malšic objednalo 50 zájemců.

Briklis spol. s r.o. nominovala svůj lis do klání o WOOD-TEC Award na právě probíhajícím dřevařském veletrhu WOOD-TEC. Soutěž se letos koná poprvé a je do ní přihlášených neuvěřitelných 34 exponátů. Jihočeši se představili už před měsícem na Mezinárodním strojírenském veletrhu, odkud si za svůj lis na kovové odpady iSwarf 800 odnesli čestné uznání.

Ale zpět k briketování hoblin a pilin dřevěných. „Zbriketováním odpadu se jeho objem zmenší až osmkrát. Vyrobíte si z vlastního odpadu kvalitní palivo, které uskladníte na menší ploše,“ vysvětluje společnost na svých internetových stránkách. Lis zapojíte do sítě bez složité montáže a ovládáte jej pouze jedním vypínačem. Můžete jej nechat pracovat bez obsluhy, odejít z dílny, protože se sám při vyprázdnění materiálu z násypky odstaví z provozu. Výsledkem je válec o průměru 6 cm a délce 2 až 3 cm a topit se s ním dá  ve všech typech kamen, kotlů a spalovnách pro spalování tuhých paliv. „Ve zplynovacích kotlích se lépe využije jejich velká výhřevnost,“ poznamenal Libor Kejř z obchodního oddělení Briklisu.
Lis BrickStar EK20 je schopen za 4 hodiny zpracovat 100kg odpadu. Při průměrných spotřebách otopu může vyrobit za rok palivo za jednu směnu pro 10 rodinných domků nebo pro vytápění výrobní haly o ploše 2250 m2. Kdo jej chce vidět, nechť zamíří do pavilonu V na stánek 079.
Firma Briklis se vývojem a výrobou briketovacích lisů zabývá od roku 1991. Pracují v truhlárnách, na pilách, ve slévárnách, kovošrotech, v papírenském průmyslu a v zemědělství ve více než 30 zemích světa. Před dvěma lety získala společnost ocenění Vodafone Firma roku 2015 Jihočeského kraje a zároveň i Odpovědná firma Jihočeského kraje 2015.

Sada nástrojů pro lisování briket

Briklis na brněnském veletrhu WOOD-TEC ještě o cenu bojuje se speciální sadou pro lisování briket. Tato sada se instaluje do standardizované lisovací jednotky. Umožňuje lisování briket o průměru 30 milimetrů. Toto řešení usnadňuje spalování produktu v některých typech automatických kotlů.

http://www.briklis.cz/

Další aktuality z veletrhu

01. 12. 2017 WOOD-TEC BeA CS představuje nové technologie pro robotizovaná pracoviště

Specializované přístroje německé značky BeA, která má na českém trhu zastoupení od roku 1991, nacházejí široké uplatnění při výrobě čalouněného nábytku, výrobě palet a obalů, dřevostaveb, dřevěných konstrukcí, ale také v automobilovém průmyslu, kde jsou...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše