WOOD-TEC

Tajemství unikátního ostří stočeného do spirály

V pavilonu V nemůžete stánek společnosti FELDER minout ani omylem. Desítky strojů rakouského výrobce si stále prohlíží velké množství lidí, kterým funkce vysvětlují a předvádí vysoký počet šikovných prodejců.

Všechno pěkně šlape jako samy jejich stroje. Jedna jejich součást je ale výjimečnější -spirálový hoblovací hřídel s břitovými destičkami. Společnost jej nominovala do historický první exponátové soutěže WOOD-TEC Award.

Revoluční hřídel, který pracuje ve srovnávacích a tloušťkovacích frézkách, má mnoho předností. Tou nejdůležitější je samozřejmě skvělý finální výsledek. „Materiál je dokonale opracován, překvapí Vás hladký povrch. Na rozdíl od klasického nože si poradí se suky i svalovinou dřeva a nevytrhává materiál,“ vysvětluje u exponátu jednatel FELDER GROUP CZ ing. Tomáš Vystyd.

Tajemství úspěchu tkví ve spirále, do níž se podařilo ostří „stočit“. „To znamená, že nástroj je neustále v záběru. Na rozdíl od rovného nože, který do materiálu naráží, vytváří na něm vroubky a pak je potřeba jej mnohem víc brousit, spirálové ostří nevykazuje žádné rázy. Tím se snižuje náročnost na následné opracování,“ přidává další přednost hřídele Ing. Vystyd. Ostří je tvořeno břitovými destičkami z tvrdokovu, které se dají v případě potřeby otáčet a vyměňovat.

A pak se přidávají další plusy – snížení náročnosti na příkon stroje, který se stává méně energeticky náročným, tvar destiček vytváří menší hobliny, čímž se snižuje objem odhoblovanému materiálu. „A v neposlední řadě se velmi podstatně sníží hlučnost,“ poznamenal jednatel.
Konstrukční prvky hřídele jsou patentovány.
Na stánku 075 je toho k vidění ale ještě mnohem více. FELDER se na letošním veletrhu WOOD-TEC, na němž vystavuje od prvního ročníku, představuje s technologiemi s vyšší výkonností a snadnější obsluhou. 

FELDER Group: nové CNC stroje zvyšují produktivitu a šetří lidskou sílu

Rakouský výrobce dřevoobráběcích strojů FELDER představí nové CNC technologie s vyšší výkonností i snadnější obsluhou, o které je stále větší zájem.

Další aktuality z veletrhu

01. 12. 2017 WOOD-TEC BeA CS představuje nové technologie pro robotizovaná pracoviště

Specializované přístroje německé značky BeA, která má na českém trhu zastoupení od roku 1991, nacházejí široké uplatnění při výrobě čalouněného nábytku, výrobě palet a obalů, dřevostaveb, dřevěných konstrukcí, ale také v automobilovém průmyslu, kde jsou...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše