WOOD-TEC

WOOD-TEC 2017 ukáže cestu ke zvýšení efektivity zpracování dřeva a výroby nábytku

Už 15. ročník Mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC se uskuteční na brněnském výstavišti od 31. října do 3. listopadu 2017

Účast vystavovatelů – zejména v oblasti strojů - jednoznačně potvrzuje, že tento veletrh je nejdůležitějším setkáním odborníků v dřevozpracujícím a nábytkářském průmyslu v České republice a na Slovensku. WOOD-TEC je umístěn v pavilonech A2 (komponenty pro výrobu nábytku) a V (stroje). Prezentace strojů je letos bez nadsázky vynikající, celkem je na ploše přes 230 značek nechybí téměř žádná ze zastoupených na českém a slovenském trhu. Vystavovatelé také ohlásili novinky vystavené na letošním veletrhu LIGNA.

Den před otevřením - foto

O přítomnosti novinek a exponátů s pokročilými technologiemi svědčí i mimořádný zájem o soutěž WOOD-TEC Award, do které je přihlášeno 35 exponátů.

>> Seznam firem a zastoupených značek << 
>> na veletrhu WOOD-TEC 2017 <<

V pavilonu A2 najdou návštěvníci firmy vystavující komponenty pro výrobu nábytku – kování, lepidla, barvy nebo povrchy. Prezentují se zde také vysoké školy a profesní sdružení, tento pavilon je hlavně centrem doprovodného programu. Je zde umístěna WOOD-TEC aréna, sál a expozice exponátové soutěže WOOD-TEC Award.

Zvýšení efektivity, automatizace a robotizace

WOOD-TEC 2017 se snaží přispět k řešení aktuální situace ve dřevozpracujícím průmyslu a výrobě nábytku, které se potýkají s nárůstem zakázek. Vystavovatelé proto přicházejí s automatizovanými, robotizovanými a digitalizovanými stroji, které nejen zvyšují efektivitu výroby, ale i pracovní komfort. Stejnými tématy se zabývá i doprovodný program.

Nářadí a další potřeby pro řemeslníky

WOOD-TEC je tradičně zajímavým veletrhem také pro řemeslníky, kteří využívají ruční nářadí - truhláře, čalouníky a další. To najdou na stáncích zhruba dvaceti vystavovatelů, další zajímavé exponáty na řemeslníky čekají v pavilonu A2 mezi komponenty.

Doprovodný program přinese především praktické informace

Dění ve WOOD-TEC Aréně v pavilonu A2 je zaměřeno především na zprostředkování praktických informací pro oblast zpracování dřeva a výroby nábytku. Přednášky a semináře z této oblasti jsou soustředěny do technologického dne (1.11.) a nábytkářského dne (2.11.). Ve čtvrtek pak bude k dispozici ještě poradenské centrum Klastru českých nábytkářů se soudním znalcem a s odborníky na dotace a normy.

První den veletrhu se mohou návštěvníci zúčastnit diskuze s odborníky z asociací, které se na pořádání veletrhu WOOD-TEC podílejí, z vysokých škol, mezi účastníky diskuze budou dále zástupci ministerstva průmyslu a obchodu a Hospodářské komory ČR. V diskuzi se otevřou témata z technologického i nábytkářského dne, například i certifikace FSC nebo dočasný zákaz těžby. Úvodní den veletrhu bude patřit také nákupním workshopům a misím, interiérová designérka a vydavatelka Iva Bastlová pak pouze pro WOOD-TEC 2017 sestavila přednášku o interiérových trendech představených na šesti zahraničních veletrzích (31.10. od 12:30).

Pro tipy na zvýšení efektivity výroby si mohou návštěvníci přijít do WOOD-TEC Arény ve středu (technologický den) od 11 hodin na blok přenášek Řešení pro automatizaci, robotizaci a digitalizaci výroby. Další středeční program se bude zabývat podporou exportu (od 13:30) nebo robotizací v sektoru produkce dřevostaveb (od 12:30).

Ve čtvrtek (nábytkářský den) se podíváme na zvýšení efektivity živnostníků a malých výrobců neinvestiční cestou - formou outsourcingu. Další čtvrteční programy jsou zaměřeny na dotace pro výrobce nábytku v bloku organizovaném Klastrem českých nábytkářů, normy nebo individualizaci sériově vyráběného nábytku.

V pátek proběhne den odborného školství, kde jsou připraveny prezentace Mendelovy univerzity v Brně a České zemědělské univerzity v Praze, po nichž bude následovat představení firem, které nabídnou profesní uplatnění budoucím absolventům středních odborných škol.

Premiérově v roce 2017 je součástí veletrhu také exponátová soutěž WOOD-TEC Award. Vyhlášení výsledků soutěže proběhne v úterý od 16 hodin v pavilonu A2, na stejném místě pak budou moci návštěvníci projít expozici s nominovanými exponáty. Do soutěže je přihlášeno 34 exponátů.

Návštěvníci veletrhu WOOD-TEC 2017 získají na 6 měsíců zdarma plnou verzi aplikace Dřevařské kalkulačky a na stejnou dobu také služby portálu drevari.cz. Aktivační kód získá každý návštěvník při vstupu na výstaviště.

Katalog vystavovatelů, aktuální doprovodný program a všechny potřebné informace o veletrhu WOOD-TEC 2017 můžete mít vždy u sebe v mobilní aplikaci BVV TRADE FAIRS. Ta je k dispozici pro Android a iOS.

Vstupenku na WOOD-TEC si kupte na webu

Veletrh WOOD-TEC 2017 je otevřen od 9 do 17 hodin, v pátek 3. listopadu do 16 hodin. Návštěvníci ho najdou v pavilonech A2 a V, parkování je umístěno v areálu výstaviště v těsné blízkosti obou pavilonů. Na nejvýhodnější vstupné – 140 korun - dosáhnou návštěvníci, kteří si koupí vstupenku na webových stránkách veletrhu. Zvýhodněné vstupné za 80 korun mají organizované školní skupiny, navíc v pátek mohou veletrh navštívit zdarma.


Další aktuality z veletrhu

01. 12. 2017 WOOD-TEC BeA CS představuje nové technologie pro robotizovaná pracoviště

Specializované přístroje německé značky BeA, která má na českém trhu zastoupení od roku 1991, nacházejí široké uplatnění při výrobě čalouněného nábytku, výrobě palet a obalů, dřevostaveb, dřevěných konstrukcí, ale také v automobilovém průmyslu, kde jsou...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše