GO a Regiontour
Termín a místo 17. - 20. 01. 2019, Výstaviště Brno
Doprovodný program
čtvrtek 17.01.2019
14:00 - 14:30

Pavilon P přízemí / Centrální pódium

PREZENTACE SLOVENSKA – slovenských UNESCO památek a mnoho dalších slovenských destinací, které neznáte

Program pro veřejnost

Pořadatel: Zahraniční zastoupení cestovního ruchu Slovenské republiky v České republice, Ministerstvo dopravy a výstavby SR

14:00 - 14:45

Pavilon P – Sál P4

Odborný panel: Moderní technologie v cestovním ruchu

Odborný program

1. blok
Effectix – efektivní on-line komunikace. Effectix je mezinárodní strategická agentura, která pomáhá klientům efektivně řídit online marketingové aktivity a exportní marketing.
Jak správně komunikovat prostřednictvím Google, abyste byli vidět

2. blok
M2C – společnost M2C přichází s průlomovým produktem budoucnosti e-Reception.
Převezmou práci recepčních hitech technologie? S jednou technologickou novinkou vás seznámíme.
M2C e-Reception je inovativní a technologické zařízení. Díky individuálnímu řešení dle vašich potřeb a požadavků je možné umístit ho do jakéhokoliv typu budovy, např. administrativní budova, obchodní centrum, hotel, škola, nemocnice, logistické centrum, atd.
Přednáší: Ing. Antonín Svoboda, ředitel divize bezpečnostních technologií

Pořadatel: Veletrhy Brno, a.s.
Spolupořadatel, mediální partner: C.O.T. media s.r.o.

14:45 - 15:15

Pavilon P přízemí / Centrální pódium

Veřejná tisková konference k 7. ročníku Měsíce věží a rozhleden s vyhlášením nejlepších vrcholových fotografi í s vlajkou ČR z 28. 10. 2018, Představení nových Turistických vizitek a deníků

Program pro veřejnost

Pořadatel: Česká pohádková akademie z.s. a KČT

16:00 - 22:00

Kongresové centrum – Sál A

GO KAMERA

Program pro veřejnost
Koupit program

16.00 hod.
JIŘÍ ŠÍMA, orientalista: MONGOLSKO – ČÍNA
FILIP HABRMANN + RICHARD BOUDA, dokumentarista: IRÁCKÝ KURDISTÁN LÉKAŘŮ

18.00 hod.
ROBERT KAZÍK, dobrodruh: ALJAŠKA
JAN TILINGER, architekt: INDIE – SLUNEČNÍ ŠKOLA

20.00 hod.
BÁRA ŠLAPETOVÁ, LUKÁŠ RITTSTEIN, umělci: ASTRONAUTI JSOU ZDE OD DOBY KAMENNÉ
PETR BAMBOUSEK, fotograf: BORNEO + PREZENTACE OLYMPUS

pátek 18.01.2019
13:00 - 13:30

Pavilon P přízemí / Centrální pódium

Prezentace SLOVENSKA jako TOP destinace spojená s uměleckou prezentací atraktivních slovenských míst na šatech z dílny módní návrhářky Marie Zelené

Program pro veřejnost

Pořadatel: Zahraniční zastoupení cestovního ruchu Slovenské republiky v České republice, Ministerstvo dopravy a výstavby SR

14:00 - 15:30

Pavilon P – Sál P1

Elektronická evidence tržeb v cestovním ruchu

Odborný program

Zástupci Ministerstva financí v čele s ministryní Alenou Schillerovou představí aktuální stav zavádění zbývajících fází elektronické evidence tržeb v České republice, změny obsažené v novele zákona o evidenci tržeb a zkušenosti se zaváděním 1. a 2. vlny EET.

Dozvíte se, jakých činností se bude elektronická evidence tržeb týkat, podrobnosti nového zvláštního (papírového) režimu pro nejmenší podnikatele a jaké daňové změny jsou v souvislosti se spuštěním další fáze EET připravovány.

Pořadatel: Fórum cestovního ruchu

16:00 - 16:30

Pavilon P přízemí / Centrální pódium

Prezentace SLOVENSKA jako TOP destinace spojená s uměleckou prezentací atraktivních slovenských míst na šatech z dílny módní návrhářky Marie Zelené

Program pro veřejnost

Pořadatel: Zahraniční zastoupení cestovního ruchu Slovenské republiky v České republice, Ministerstvo dopravy a výstavby SR

16:00 - 22:00

Kongresové centrum – Sál A

GO KAMERA

Program pro veřejnost
Koupit program

16.00 hod.
TOMKI NĚMEC, fotograf: CESTY S VÁCLAVEM HAVLEM
ROMAN KRAMAŘÍK, pilot: OBLET ZEMĚKOULE

18.00 hod.
PETRA PROCHÁZKOVÁ, novinářka: KURDOVÉ A AFGHÁNISTÁN
JAN ŠIBÍK, fotograf: IZRAEL

20.00 hod.
RUDA ŠVAŘÍČEK, cestovatel: ŠOKY TICHOMOŘÍ
RADEK JAROŠ, horolezec: KORUNA PLANETY – JIŽNÍ AMERIKA

sobota 19.01.2019
10:00 - 21:00

Kongresové centrum – Sál A

GO KAMERA

Program pro veřejnost
Koupit program

10.00 hod.
LILIA KHOUSNOUTDINOVA, kněžka: BHÚTÁN
MARTINA PÁSKOVÁ, ekoložka: ČÍNA

12.15 hod.
JAN TRÁVNÍČEK, horolezec: PÁKISTÁN
MÁRA HOLEČEK, horolezec: EXTRÉMY STŘEDNÍ ASIE

14.30 hod.
PAVEL KOŘÍNEK a PAVEL BÉM, horolezci: NANGA PARBAT
JOSEF FORMÁNEK, spisovatel: CESTY VNĚJŠÍ A VNITŘNÍ

16.45 hod.
PAVEL KOŘÍNEK, horolezec: PRVOVÝSTUP ČÍNY
PAVEL BÉM: AFGHÁNISTÁN + RUDA ŠVAŘÍČEK: Z KYRGYZSTÁNU DO TIBETU

19.00 hod.
VÁCLAV MARHOUL, režisér: AFGHÁNISTÁN
BRUNO BAUMANN, rakouský dobrodruh: HEDVÁBNÁ STEZKA

15:30 - 16:00

Pavilon P přízemí / Centrální pódium

Slavnostní vyhlášení soutěží

Program pro veřejnost

22. ročník soutěže O nejhezčí turistickou pohlednici České republiky pro rok 2019
6. ročník soutěže Kapesní kalendářík ČR 2019
5. ročník soutěže Turistická vizitka 2019

Pořadatel: Česká pohádková akademie z.s., ATIC ČR

neděle 20.01.2019
10:00 - 21:00

Kongresové centrum – Sál A

GO KAMERA

Program pro veřejnost
Koupit program

10.00 hod.
MARTIN KREJSA, PETR PIECHOWITZ, horolezci: NAVŽDY PRVNÍ: PÁKISTÁN
MAREK JELÍNEK, koloběžkář: SVĚT Z KOLOBĚŽKY

12.15 hod.
PETR JURAČKA, fotograf: K2
RUDA ŠVAŘÍČEK, cestovatel: ZÁPADNÍ AFRIKA – WOODOO, ŠAMANI A MYSTÉRIA

14.30 hod.
BRUNO BAUMANN, rakouský dobrodruh: TULÁK PO POUŠTÍCH
RADKA PODANÁ, koučka: TIBET – ČÍNA

16.45 hod.
PAVEL SVOBODA, geograf: TÁDŽIKISTÁN – KYRGYZSTÁN
PETR HORKÝ + MIREK NÁPLAVA – STO LET MIROSLAVA ZIKMUNDA

19.00 hod.
DINA ŠTĚRBOVÁ, horolezkyně: HORY STŘEDNÍ ASIE
JIŘÍ KOLBABA, fotograf: HAVAJ

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ – SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ FESTIVALU

14:00 - 16:00

Pavilon P přízemí

Slavnostní vyhlášení výsledků finále soutěže Gastro Junior Brno – Bidfood Cup 2019

Odborný program

25. ročník celorepublikového finále soutěže mladých talentů v oborech kuchař, cukrář, číšník, barman, barista, teatender

Odborný garant: Asociace kuchařů a cukrářů ČR a Česká barmanská asociace

Pořadatel: Veletrhy Brno, a.s., Asociace kuchařů a cukrářů ČR, pobočka Brna