PPM QUILT SHOW BRNO

15. mezinárodní textilní výstava

Doprovodný program

pátek 21.04.2023
12:00 - 13:55

Pavilon E – Sál S4

Elina Lusis-Grinberga (Lotyšsko): Inspirující klasika

780 Kč

Cílem této lekce je vytvořit si vlastní jedinečný dekorativní povrch prostřednictvím zkoumání trojrozměrného motivu „otevřeného okna". Účastníci si osvojí principy designu kombinací „okna"
s různými pohledy skrze něj. Prostřednictvím kreativního přístupu ke klasickým technikám, jako je stříhání, skládání, plisování, budou vytvořeny alespoň 3–4 různé „pohledy". Kromě toho studenti obdrží návod na několik možností povrchové úpravy, jak „okno" začlenit do kompozice uměleckého díla. Toto dílo může také dále fungovat jako nápad nebo součást většího quiltu.

Na kurzu bude zajištěno tlumočení do češtiny.

14:00 - 15:55

Pavilon E – Sál S4

Anke Pradel-Schönknecht (Německo): Řasení

780 Kč Posledních 9 vstupenek

Řasení neboli textilní manipulace umožňuje rychlým způsobem vytvořit na zvolené tkanině 3D efekt. Budeme pracovat s různými neobvyklými materiály, kterými dosáhneme neočekávaných výsledků. Účastníkům poradím s výběrem barev, materiálů a jejich kombinací. Doma pak můžete práci dokončit a vytvořit malý quilt.

16:00 - 19:00

Pavilon E – Sál S4

Romana Černá (Česká republika): Transfer obrázku

1 000 Kč Posledních 5 vstupenek

Náplní kurzu bude několik jednoduchých návodů, jak přenést kontury z obrázku nebo fotografie na látku a možnosti následného zpracování do quiltu. Na místě si jeden z nich vyzkoušíme na jednoduchém příkladu a naučíme se jak snadno a rychle vytvořit strukturované pozadí.

sobota 22.04.2023
09:30 - 11:25

Pavilon E – Sál S4

Elina Lusis-Grinberga (Lotyšsko): Unikátní malé dárky

780 Kč Posledních 9 vstupenek

Cílem tohoto kurzu je vytvořit malé unikátní umělecké dílo, které může sloužit k různým účelům – miniaturní textilní umělecké dílo, jedinečné dárkové přání nebo osobní záložka do knihy. Při zkoumání rozmanitých možností koláže bude kladen značný důraz na osvojení kompozice a provedení stehů. Experimentováním s různými látkami a kombinacemi technik vytvoří účastníci několik originálních uměleckých děl. Studenti se také naučí, jak aplikovat strojově vyšívanou krajku jako součást návrhu, aby do uměleckého díla vnesli lehkost a průhlednost. Není vyžadováno žádné konkrétní množství látky – je to skvělý způsob, jak využít všechny zbytky látek! Čím více se povrch přepracovává a přetváří, tím je práce hravější a zajímavější. Tento kurz povede k hojným příležitostem k improvizaci a ukáže vám, jak rychle a snadno si můžete vytvořit vlastní styl.

Na kurzu bude zajištěno tlumočení do češtiny.

11:30 - 13:55

Pavilon E – Sál S4

Maryse Allard (Francie): Pojagi 1

890 Kč Posledních 6 vstupenek

První z nich (bílá a modrá) má rozměry 20 x 20 cm: tento workshop je velmi snadný a zajímavý pro objevování techniky. Účastníci objeví toto nádherné korejské umění předků a vytvoří si malé pojagi, přičemž se naučí dva druhy technik. Každý účastník si samozřejmě může přinést vlastní látku. Většinou nabízím sadu (6 euro) s bílou organdií o rozměrech 50 x 50 cm a barvenou organdií o rozměrech 15 x 50 cm. Samozřejmě je to dobrovolné, ale s touto látkou nemají problém vyrobit své první pojagi. Se sadou mohou realizovat i větší. Když je pojagi hotová, mohou ji použít jako malou záclonu na okno nebo ji dát na nějakou látku na zakázku.

Na kurzu bude zajištěno tlumočení do češtiny.

13:00 - 16:00

Pavilon E – Sál E4 / Foyer

Mirka Kalinová (Česká republika): Kreativní tiskařská dílna

950 Kč Posledních 5 vstupenek

Cílem kreativní dílny je vyzkoušet různé způsoby tisku na papír i látku technikou monotypu. K tomu se použije Gelli plate (gelovoá podložka, destička), šablony a razítka koupená či zhotovená doma. Dále se budou hodit různé listy a traviny. Dozvíte se, jakým způsobem lze takto vytvořené tisky používat a odnesete si obrázek, který si vytvoříte pomocí některé z technik.

Postup bude následující:
1. Ukázka základů práce s Gelli plate.
2. Vytvoření pozadí pro další práci ať už s pomocí Gelli plate, nebo jednoduchou malbou doplněnou potisky. Tisknout budeme ve více vrstvách.
3. Naučíte se tisknout rostlinné motivy.
4..Obrázek na papíru dokončíte koláží, eventuálně jednoduchou kresbou pomocí gelového pera. Obrázek na látce si doma dodatečně prošijete na stroji a doplníte koláží.

Na workshopu budou k dispozici šablony a razítka, další návody a ukázky. Použít můžete koupenou Gelli plate, nebo si ji vytvořit doma. Návod naleznete na https://www.kalinovamirka.cz/l/navod-na-vyrobu-gelli-plate/.

14:00 - 15:55

Pavilon E – Sál S4

Birgit Schüller (Německo): Pestrá geometrie

780 Kč Posledních 9 vstupenek

Z barevných zbytků látek vyrobíme tvary různých velikostí (šestiúhelníky, čtverce, trojúhelníky – podle potřeby), které se pak sešijí a šicím strojem aplikujeme na pozadí. Prošívat budeme barevnými přízemi a ozdobnými stehy šicího stroje.
Ozdobné stehy – ideální způsob, jak prozkoumat repertoár dekorativních stehů šicího stroje.

Na kurzu bude zajištěno tlumočení do češtiny.

16:00 - 18:00

Pavilon E – Sál S4

Anke Pradel-Schönknecht (Německo): Vrstvení

780 Kč Posledních 8 vstupenek

Při vrstvení pracujeme s podkladovou látkou (v oblíbených barvách účastníků, mohou být silné) a různými tenkými a průhlednými tkaninami, papírem / vlákny nebo jinými průhlednými materiály. Pro podkladové vrstvy lze použít také fragmenty zlata nebo stříbra. Když vrstvíme tenké vrstvy na sebe, objeví se a vzniknou zajímavé efekty. Tyto vrstvy látky na některých místech jemně sešijeme a práci můžeme dokončit později (doma). Účastníkům radím s výběrem barev a materiálů a s kombinací tenkých vrstev materiálu a s tím, jak z nich vytvořit zajímavý obraz (nebo quilt).

Na kurzu bude zajištěno tlumočení do češtiny.

neděle 23.04.2023
09:30 - 11:25

Pavilon E – Sál S4

Elina Lusis-Grinberga (Lotyšsko): Navrhujeme rytmus

650 Kč

Linie a pruhy nikdy nevyjdou z módy! Tento kurz je určen jako podnět k vytvoření vlastního jedinečného dekorativního povrchu zkoumáním a kombinací několika fascinujících a zábavných způsobů provedení „pruhovaných" technik. Vedle „aktualizovaného" a snadného způsobu výroby bloků X se studenti naučí také moderní verzi klasické quiltovací techniky „mola" a budou experimentovat s různými tvary, látkami a materiály. Účastníci si osvojí principy navrhování i návody, jak do kompozice zapojit a skloubit různé lineární tvary i barvy. Toto umělecké dílo může také dále fungovat jako nápad nebo součást většího quiltu.

Na kurzu bude zajištěno tlumočení do češtiny.

11:30 - 13:55

Pavilon E – Sál S4

Maryse Allard (Francie): Pojagi 2

890 Kč Posledních 6 vstupenek

Druhý (3 barvy a bílá) má rozměry 30 x 40 cm: během tohoto workshopu se účastníci naučí, jak zvládnout křivky a vytvořit něco opravdu osobního, hrajícího si s kreativitou a fantazií. Naučí se pracovat s konkávními a konvexními tvary. Tento druh práce s křivkami je v tomto korejském tradičním umění tradiční. Stejně jako u prvního kurzu navrhuji za stejnou cenu (6 euro) sadu s bílými organdiemi o rozměrech 50 x 50 cm a třemi kusy barvených organdií na křivky. A jako u prvního kurzu je to dobrovolné.

Na kurzu bude zajištěno tlumočení do češtiny.

14:00 - 16:00

Pavilon E – Sál S4

Birgit Schüller (Německo): Roundabout

780 Kč Posledních 6 vstupenek

V tomto kurzu budeme šít kruh složený z 28 výsečí, které budou zapracovány do pozadí.
Uprostřed bude otvor, do kterého se vloží velký korálek. Také lze do středu umístit drobné předměty z hlíny, skla apod.
Existují dva přístupy k výběru látky:
1. Inspirujte se svými zbytky a naaranžujte tyto látky do jednoho celku příjemného barevného gradientu.
2. Začněte s předmětem, kterým chcete ozdobit střed, a podle toho vyberte látky.
Prošívání záře lze krásně provádět na šicím stroji.

Na kurzu bude zajištěno tlumočení do češtiny.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše