Středoevropská výstava poštovních holubů
Termín a místo 24. - 25. 01. 2020, Výstaviště Brno

Středoevropská výstava poštovních holubů

Termín a místo 24. - 25. 01. 2020, Výstaviště Brno
Otevírací doba
24. 1. 10.00–18.00
25. 1. 9.00–18.00

Podrobnosti o akci

Chovatelé poštovních holubů z celého světa jsou sdruženi v mezinárodní organizaci F.C.I. se sídlem v Bruselu. Tato mezinárodní organizace byla založena v lednu 1948 a Česká republika je od počátku významným členem. V současné době je členem FCI 58 států z celého světa.

Českomoravský svaz chovatelů poštovních holubů byl mezinárodní organizací Fédération Colombophile Internationale (F.C.I.) pověřen uspořádáním Středoevropské výstavy poštovních holubů v lednu 2020.

Středoevropské výstavy jsou pořádány vždy po dvou letech v některé evropské členské zemi F.C.I. a se svými reprezentačními kolekcemi se jich zúčastňuje 15 až 20 států. U vystavených holubů se porovnávají dosažené výkony v několika sportovních kategoriích a ve dvou kategoriích také jejich exteriér. Součástí programu této výstavy jsou i kulturní a společenské akce pro delegáty zúčastněných států.

Českomoravský svaz chovatelů poštovních holubů sdružuje 4.200 chovatelů v celé České republice. Historie organizovaného chovatelství na území ČR sahá až do roku 1909, kdy byl uskutečněn první oficiální závod poštovních holubů. Samostatný Svaz chovatelů poštovních holubů byl založen v roce 1922. Současná činnost chovatelů poštovních holubů navazuje na bohaté historické zkušenosti využívání poštovních holubů pro předávání zpráv v dobách válečných i mírových. Dnešní sportovní výkony poštovních holubů jsou důstojným pokračováním této nezapomenutelné historie.

Další akce