Středoevropská výstava poštovních holubů
Termín a místo 24. - 25. 01. 2020, Výstaviště Brno

Středoevropská výstava poštovních holubů

Termín a místo 24. - 25. 01. 2020, Výstaviště Brno
Otevírací doba
24. 1. 10.00–18.00
25. 1. 9.00–18.00
Vstupenky
Zobrazit varianty Skrýt varianty
Základní vstupné

250 Kč
na místě
Vstupné zdarma

Děti do 12 let.

zdarma
na místě

Podrobnosti o akci

Chovatelé poštovních holubů z celého světa jsou sdruženi v mezinárodní organizaci F.C.I. se sídlem v Bruselu. Tato mezinárodní organizace byla založena v lednu 1948 a Česká republika je od počátku významným členem. V současné době je členem FCI 58 států z celého světa.

Českomoravský svaz chovatelů poštovních holubů byl mezinárodní organizací Fédération Colombophile Internationale (F.C.I.) pověřen uspořádáním Středoevropské výstavy poštovních holubů v lednu 2020.

Středoevropské výstavy jsou pořádány vždy po dvou letech v některé evropské členské zemi F.C.I. a se svými reprezentačními kolekcemi se jich zúčastňuje 15 až 20 států. U vystavených holubů se porovnávají dosažené výkony v několika sportovních kategoriích a ve dvou kategoriích také jejich exteriér. Součástí programu této výstavy jsou i kulturní a společenské akce pro delegáty zúčastněných států.

Českomoravský svaz chovatelů poštovních holubů sdružuje 4.200 chovatelů v celé České republice. Historie organizovaného chovatelství na území ČR sahá až do roku 1909, kdy byl uskutečněn první oficiální závod poštovních holubů. Samostatný Svaz chovatelů poštovních holubů byl založen v roce 1922. Současná činnost chovatelů poštovních holubů navazuje na bohaté historické zkušenosti využívání poštovních holubů pro předávání zpráv v dobách válečných i mírových. Dnešní sportovní výkony poštovních holubů jsou důstojným pokračováním této nezapomenutelné historie.

Další akce