MOBITEX

Aksamite připravilo novinky v oblíbených látkách s protišpinivou úpravou

V pavilonu F určitě nesmíte minout expozici společnosti Aksamite. Manželé Bláhovi ji založili již v roce 1992 a od té doby je důležitým hráčem v odvětví výroby sedacích souprav i postelí. Věhlas získala i díky svým látkám. Na veletrh Mobitex chystá několik vychytávek i zajímavé akční nabídky, přiblížila zástupkyně Aksamite Ing. Adéla Knápková.

Co konkrétně na veletrh přivezete?

Návštěvníci se mohou těšit na nejnovější látky s protišpinivou úpravou, tzv. Aqua Clean, které jsou upravené pomocí nanotechnologie tak, že jsou čistitelné jen za pomoci vody a opravdu se nejedná o reklamní trik. V nabídce máme velký počet takových látek a některé s výhradním zastoupením na našem trhu. Tyto látky a další budou k vidění právě na brněnském Mobitexu. Mimo látky čalouníme také sedací soupravy a postele usněmi. Nabízíme různé druhy usní – pigmentové, semi-anilínové či anilínové. V nabídce máme také anilínovou broušenou useň z vodních buvolů.

Na co se mohou návštěvníci těšit?

Součástí naší prezentace na Mobitexu budou vystaveny sedací soupravy klasických tvarů, ale také tvarů moderních. Vystavíme našimi zákazníky nejoblíbenější sedací soupravy Arcus a Amáto, ale těšit se můžete také na moderní sedací soupravu Amax, Arte či Amare. Součástí výstavu bude také Boxspring v atypickém rozměru.

Aksamite zní zajímavě, kde se název vzal?

Firma Aksamite vznikla v roce 1992 v obci Chotoviny nedaleko města Tábor, a byla založena manželi Bláhovými, kteří dostali v restituci zpustlý statek, který se rozhodli na své náklady přetvořit ve výrobu nábytku. Proč ale název Aksamite? Manželé Bláhovi tak vzdali holt Petrovi Aksamitovi, českému husitskému vojevůdcovi, jenž na místě dnešního sídla firmy Aksamite měl postavenou tvrz, jak dokládají historické nálezy na tomto místě. Příběh historické postavy českých dějin Petra Aksamita manželé Bláhovi zaujal natolik, že se rozhodli tento příběh tradovat dále. Navíc se s pojmem aksamit lze setkat také v oblasti čalounictví a jedná se o sametovou látku.

Dá se pár slovy shrnout nabídka společnosti?

Aksamite si zakládá na preciznosti a kvalitní výrobě sedacích souprav i postelích. Součástí výrobního systému je dřevovýroba, kde vznikají kostry nábytku. Neodmyslitelnou součástí celého výrobního systému je pak čalounění, které zahrnuje, jak vrstvení výplňových materiálů, tak samotné potahování nábytku vybranou látkou či usní, což ale vyžaduje vysoký podíl ruční práce. Firma Aksamite má v nabídce velkou řadu látek, z nichž zákazníky nejoblíbenějšími jsou látky se zmiňovanou protišpinivou úpravou.

Foto: archiv Aksamite

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše