MOBITEX

BS-TEXTIL: Klasika, recyklace z PET lahví i praktické strečové potahy na židle

O tom, že téma recyklace hýbe světem nábytku a bytového textilu, není třeba pochybovat. Důkazem je i prezentace jihlavské společnosti BS-TEXTIL s.r.o., která na veletrhu MOBITEX prezentuje křeslo Phoenix a dva další kousky sedacího nábytku, potažené ekologickým potahem SEAQUAL z recyklovaných PET lahví.

„Tento nábytek jsme vyvinuli společně s firmou Böhm,“ říká jednatel společnosti Bohuslav Voda. „Materiál je dnes patentově chráněn a svými vlastnostmi je srovnatelný se současnými běžnými materiály a v některých parametrech je i předčí.“

Křeslo Phoenix je zajímavé svým designem a promyšlenou ergonomií. Pohodlí poskytuje díky vysoce kvalitní elastické pěně a kromě masivní kostry zaujme i stylovou kovovou podnoží.

Výrobky s netradičními potahy však nejsou jedinou zajímavostí na stánku. „Máme tu suprové natahovací potahy na židle. Tady vidíte několik krásných příkladů, jak z jakékoliv staré židle udělat židli novou,“ dodává jednatel společnosti. Firma představuje na stánku i standardní potahové a dekorační materiály pro široké použití, exklusivně nabízí i nehořlavé materiály z Trevira CS pro veřejný prostor.

Bohuslav Voda upozorňuje také na produkty od německé firmy NanoConcept, která se zabývá impregnací a ochranou povrhu materiálů na bázi moderní nanotechnologie. Ta přináší nové možnosti, jak vhodně chránit textil, kůži a bytový textil, aby byl odolnější, méně se špinil, odpuzoval kapalinu a byl v mnoha směrech užitečným pomocníkem.

Další aktuality z veletrhu

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše