Caravaning Brno

Caravan Metropol přiveze integrovaný Flair pro fajnšmekry

Caravan Metropol Praha, jeden z předních vystavovatelů veletrhu Caravaning Brno, má zastoupení tří značek: Niesmann + Bischoff, Hymer a Bürstner. Nejluxusnější i nejdražší z nich je Niesmann + Bischoff. „Vyrábějí asi 550 obytných vozů za rok, je to takový Bentley mezi obytňáky. Vše je ruční výroba a dle toho se odvíjí kvalita i cena. V Brně bude k vidění největší a nejdražší model, a to integrovaný Flair na podvozku Iveco, celková hmotnost 7,5 t,“ upřesňuje Heinrich Vik, jednatel společnosti Caravan Metropol s.r.o.

Má 9 různých půdorysů a podle toho i různé délky, od 8,30 m do 9,30 m. Další menší výrobní řadou je Arto, integrovaný obytný vůz na podvozku Fiat od 3,5 do 5 t celkové váhy. Také tady je na výběr 13 modelů, ty největší na tříosém podvozku s délkou 8,80 m. Třetí výrobní řadou je Smove, nejmenší Niesmann-Bischoff pro dva, velmi luxusní polointegrovaný obytňáček s krásným designem. Jezdí také na Fiatu a na výběr jsou čtyři modely,“ doplnil jednatel.

Další značka, kterou Caravan Metropol zastupuje, je Hymer. Ta vyrábí obytné vozy a karavany Eriba už přes 60 let. Každý výrobek je velmi kvalitní a Hymer nabízí velmi širokou paletu různých modelů, jak v segmentu obytných vozů, tak i v karavanech. Obytná auta jsou na podvozcích Fiat a Mercedes. Od 3,5 až do 7 t je na výběr vše, co si zákazníci vymyslí. „Je to výrobce sice velkých sérií, ale kvalita je vskutku prvotřídní, což se nedá u každého výrobce s klidem říci,“ vysvětluje Vik.

Více informací na www.caravanmetropol.cz