Caravaning Brno

Caravaning Brno představil nové modelové řady pro rok 2019

Již 16. ročník Mezinárodního veletrhu karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno se uskutečnil na brněnském výstavišti od 8. do 11. listopadu 2018.

Zcela zaplněny byly dva pavilony, ve kterých si návštěvníci prohlédli stovky obytných vozů, karavanů, ale i elektrokol, příslušenství a doplňků pro kempování. Zájem návštěvníků vyvolaly také vestavby. „Vystavovatelé obsadili rekordních 18 600 metrů čtverečních. Celkem se představilo 66 firem z 6 zemí. Během čtyř dnů prošlo branami výstaviště 51 tisíc návštěvníků,“ upřesnil Jan Kuběna, ředitel veletrhu Caravaning Brno.

Stejně jako v loňském roce, i letos byl prémiovým značkám věnován samostatný pavilon. V pavilonu F se tak představily firmy Blue Rent, Campingworld Neugebauer, Caravan Metropol, J.M. Trade, Mercedes-Benz Vans Česká republika či TOPTRADE. Zastoupeny byly značky Bürstner, Niesmann + Bischoff, Hymer, Carthago, Malibu, Concorde, Frankia, Pilote, Le Voyageur a PhoeniX. Luxusní obytné vozy patřily mezi lákadla celého veletrhu, návštěvníci si navíc mohli prohlédnout i interiéry.

Další vystavovatelé se prezentovali v pavilonu P, tedy v největším pavilonu brněnského výstaviště. Své expozice představily firmy jako Adria Karavany Morava, Adria Karavany Sedlčany, Blue Rent, Car-Star, Caravan Centre Moravia, Caravan Centrum Pardubice, FIBICH CampingCars, FINASO, HvCARAVANS, HYKRO, KaravanTravel.cz, KOBRAS, Kov Velim, Rinen či Turčan-Auto. Ze značek jmenujme například CARADO, LMC, Pössl, Westfalia, BENIMAR, Dethleffs, Giotti Line, Itineo, Rapido, Fendt, Sunlight, Ahorn, CI, Eura Mobil, RIMOR, Globecar, Frankia, Tanja Vans nebo Mobilvetta. „Na veletrhu se prezentovaly téměř všechny významné firmy zabývající se dovozem a prodejem obytných aut, karavanů i příslušenství. Návštěvníci tedy získali kompletní přehled o tomto segmentu napříč celým trhem a veletrh se tak stal ideálním prostorem k nákupu,“ doplnil Kuběna. Vystavovatelé přivezli na veletrh zákazníky oblíbené modelové řady, ale nechyběly ani novinky pro rok 2019. Caravaning Brno byl tak v mnoha případech prvním veletrhem, kde byly tyto nové modely představeny široké veřejnosti.

Kromě cestovatelů přilákal Caravaning Brno i známé osobnosti, které vyznávají karavaning. Podívat se na nabídku vystavovatelů přijel Tomáš Matonoha, který rovnou z Brna zamířil v obytném autě na ledovec spolu se svým synem.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše