Caravaning Brno

Cestovnímu ruchu se v Česku daří, růst zaznamenaly i kempy

13,4 miliónu nocí. Přesně tolik jich strávili turisté ve druhém čtvrtletí roku 2018 v českých ubytovacích zařízeních. Jedná se tak o 2,2 % meziroční nárůst. Z celkového počtu nocí se 68 % uskutečnilo v hotelích, 9 % v penzionech. Na kempy, chatové osady či turistické ubytovny připadlo 23 % nocí.

Návštěvnost hostů v tuzemských ubytovacích zařízeních se zvyšuje již pátým rokem. „V rámci druhého čtvrtletí roku 2018 se v hotelích, penzionech, kempech a dalších zařízeních ubytovalo 5,5 miliónu hostů,“ uvádí Pavel Vančura z oddělení statistiky cestovního ruchu ČSÚ. Kempy navíc zaznamenaly na začátku letní sezóny o 22,1 % více hostů než loni.

Pokud patříte mezi cestovatele, kteří rádi vyjedou s karavanem či obytným automobilem, tak si nenechte ujít veletrh Caravaning Brno. Najdete zde mnoho vybavení pro cestování, čeká na vás také zajímavý doprovodný program – včetně cestovatelských přednášek či programu zaměřeného na bezpečnost při cestování. Populární jsou také testovací jízdy či minicamp v areálu výstaviště. Těšíme se na vás od 8. do 11. listopadu.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše