ProDítě

Chráněné dílny AVE ze Strážnice přivezou dřevěné hračky i nejrůznější textilie

Výrobky zhotovené poctivou ruční prací osob se zdravotním znevýhodněním přivezou na ProDítě Chráněné dílny AVE Charita Strážnice. Letos pro zájemce připravily zejména různorodé zavinovačky, kojenecký a dětský textil i originální dřevěné hračky.

Zavinovačky nabízí v mnoha střizích a s různými ozdobnými prvky. Jsou vyrobeny z materiálů od nejkvalitnějšího bavlněného plátna až po luxusní materiály, jako je madeira nebo damašek, včetně zimních variant fleece nebo minky.

Z textilu najdete na stánku body, čepičky, dupačky, různé typy tepláčků i sukní či legín. V sortimentu objevíte i textilie pro vaši domácnost. Vybrat si můžete z chňapek, ubrusů, ekosáčků, odličovacích tamponů, designových tašek a batůžků. Z hraček pak můžete pro své děti koupit dřevěné stavebnice, vláčky, skládačky, garáže, nábytek pro panenky, pexeso nebo domino.

Chráněné dílny vznikly v roce 2004 jako odpověď na situaci na trhu práce, kdy ve Strážnici a okolí mnoho občanů se sníženou pracovní schopností poptávalo práci. A právě zaměstnávání osob zdravotně znevýhodněných je hlavním smyslem jejich činnosti dodnes. Postupně vzniklo několik chráněných pracovišť, převážně podle profesí uchazečů o zaměstnání. Jednotlivé dílny tak v podstatě fungují už 17 let. Snaží se odpovídat na aktuální poptávku trhu i jejich konkrétních zákazníků. To, že existují dodnes a jejich výrobky se prodávají, je upřímně těší. Do budoucna by rádi chráněná pracoviště, ve kterých je zaměstnáno na 50 lidí, zachovali a umožnili tak i nadále jejich začlenění do společnosti. 

Chráněné dílny AVE Charita Strážnice zvou zákazníky na veletrh ProDítě 2020 v Brně a děkují všem, kdo si zakoupí jejich výrobky.

Vaším nákupem podporujete budoucnost dílen!

Výrobky koupíte prostřednictvím:

  • vlastního e-shopu www.ave-charita.cz,
  • veletrhů v Praze a Brně,
  • sezónních jarmarků a trhů,
  • vlastních kamenných prodejen v Olomouci a Strážnici,
  • kamenných prodejen na Moravě a Slovensku.

Veškeré informace najdete na: www.straznice.charita.cz.

 

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše