ProDítě

Chráněné dílny AVE ze Strážnice přivezou dřevěné hračky i nejrůznější textilie

Výrobky zhotovené poctivou ruční prací osob se zdravotním znevýhodněním přivezou na ProDítě Chráněné dílny AVE Charita Strážnice. Letos pro zájemce připravily zejména různorodé zavinovačky, kojenecký a dětský textil i originální dřevěné hračky.

Zavinovačky nabízí v mnoha střizích a s různými ozdobnými prvky. Jsou vyrobeny z materiálů od nejkvalitnějšího bavlněného plátna až po luxusní materiály, jako je madeira nebo damašek, včetně zimních variant fleece nebo minky.

Z textilu najdete na stánku body, čepičky, dupačky, různé typy tepláčků i sukní či legín. V sortimentu objevíte i textilie pro vaši domácnost. Vybrat si můžete z chňapek, ubrusů, ekosáčků, odličovacích tamponů, designových tašek a batůžků. Z hraček pak můžete pro své děti koupit dřevěné stavebnice, vláčky, skládačky, garáže, nábytek pro panenky, pexeso nebo domino.

Chráněné dílny vznikly v roce 2004 jako odpověď na situaci na trhu práce, kdy ve Strážnici a okolí mnoho občanů se sníženou pracovní schopností poptávalo práci. A právě zaměstnávání osob zdravotně znevýhodněných je hlavním smyslem jejich činnosti dodnes. Postupně vzniklo několik chráněných pracovišť, převážně podle profesí uchazečů o zaměstnání. Jednotlivé dílny tak v podstatě fungují už 17 let. Snaží se odpovídat na aktuální poptávku trhu i jejich konkrétních zákazníků. To, že existují dodnes a jejich výrobky se prodávají, je upřímně těší. Do budoucna by rádi chráněná pracoviště, ve kterých je zaměstnáno na 50 lidí, zachovali a umožnili tak i nadále jejich začlenění do společnosti. 

Chráněné dílny AVE Charita Strážnice zvou zákazníky na veletrh ProDítě 2020 v Brně a děkují všem, kdo si zakoupí jejich výrobky.

Vaším nákupem podporujete budoucnost dílen!

Výrobky koupíte prostřednictvím:

  • vlastního e-shopu www.ave-charita.cz,
  • veletrhů v Praze a Brně,
  • sezónních jarmarků a trhů,
  • vlastních kamenných prodejen v Olomouci a Strážnici,
  • kamenných prodejen na Moravě a Slovensku.

Veškeré informace najdete na: www.straznice.charita.cz.