Life!

Čtyři fitness lákadla Honzy Zdrubeckého

Majitel a hlavní lektor BEAT UP Calisthenics Jan Zdrubecký moc dobře ví, jak je důležité umět pracovat s váhou vlastního těla a co se dá pomocí několika základních cviků postupně dokázat.

Vybudovat funkční sílu, zlepšit kondici, pružnost i snížit nadváhu. Už staří Řekové a zejména Sparťané  používali při výcviku kalisteniku, aby byli lépe připraveni na boj. Bojovat se bude i festivalu Life!, ale tentokrát půjde o sport ve Fitness Zóně pavilonu A2.

Co je prvním lákadlem pro návštěvníky? Prý připravujete na festival úplnou novinku?
„V první řadě přivezeme historicky poprvé do Brna a do ČR vůbec alternaci známé soutěže Ninja Warriors. V tzv. Hero Factoru bude potřeba překonat více než pět překážek a kvalifikovat se tak do finále, kde bude překážek sedm a budou ještě obtížnější. Vítěz finále si odveze 10000 Kč v hotovosti! V pátek od 15 hod  je Hero Factor otevřen pro veřejnost, kdo si bude chtít zasoutěžit ve finále, může si startovné zaplatit už v pátek nebo až v sobotu dopoledne – kde již budou kvalifikace. Ti nejlepší se utkají ve finále okolo páté odpolední v sobotu 10.11.

Budou i oblíbené workouty?
„Ano, druhým lákadlem jsou právě Street Workout Games, tedy cvičení bez speciálního vybavení. Dá se říci, že tím jediným, co sportovec potřebuje je vlastní tělo, nějaká tyč jako hrazda, případně dvě tyče jako bradla. Jde v podstatě o moji vlastní ligu. První kolo proběhlo začátkem srpna v Brně, druhé v Praze a třetí bude nyní na festivalu Life! Jde o regulérní závod, který je v několika kategoriích – Freestyle, Sets&Reps, následně Weighted a King of Muscle Up. V každé máme třídu pro muže do 75 kg, nad 75 kg a ženy bez rozdílu váhy. Věkově máme zatím přihlášeného nejmladšího účastníka ve Freestyle a ten má pouhých 13 let,  nejstarší je ve věku 48 let. Tomu se však velmi dařilo v Praze, kde to natřel mladším ročníkům.“

Co dalšího u vás najdeme?
„Třetím lákadlem je Parkour, kde na 150 metrech čtverečních tvoří několik překážek  závodní dráhu. Návštěvníci zde uvidí nejen exhibice, ale mohou si i vyzkoušet cviky a získat cenné rady našich instruktorů. 

Je pravda, že u vás bude šest hodin v kuse probíhat pokus o rekord?
„Čtvrtým tahákem bude skutečně pokus o překonání rekordu v počtu shybů na hrazdě. Bude se o něj snažit před zraky návštěvníků i kamer Jan Kareš, který už v Guinessově knize rekordů zapsán je a to několikrát. Pokusí se zapsat do knihy v limitu půl hodiny, hodiny i zmíněných šesti hodin. To si určitě v sobotu nenechte ujít!“

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše