Mezinárodní strojírenský veletrh

KUKA: Robotů Quantec po světě pracuje už více než 100 tisíc, na MSV uvidíte novou generaci legendárního výrobku

Společnost KUKA v Brně představí vylepšenou verzi robotu Quantec, který se od roku 2010 úspěšně uplatňuje v náročných průmyslových aplikacích a pracuje i v horkém nebo agresivním prostředí. Také nová generace nabízí nejvyšší nosnosti a dosahy ve své třídě na trhu. MSV návštěvníkům názorně ukáže, jak Quantec 2 nastavuje standardy kvality a spolehlivosti pro výrobní procesy budoucnosti.

Nový Quantec 2 reaguje na dynamický vývoj automatizační techniky a požadavky trhu. Konstruktéři přišli s celou řadou zlepšení od optimalizovaného zápěstí až horizontální umístění motorů nebo zmenšení plochy základny. Snížil se počet komponent, zjednodušila se jejich výměna a významně klesly nároky na údržbu. Výhodou je také zjednodušená instalace a rychlé zaškolení: technologie je srovnatelná s předchozí verzí, takže na přechod stačí jediný den.

KUKA KR Quantec 2 je k dispozici v širokém portfoliu provedení a uplatní se ve všech segmentech trhu od lékařské techniky přes manipulaci a obrábění až po slévárny. Díky zkušenostem z více než 50 tisíc instalací je dokonale sladěná jeho mechanická konstrukce pro klíčovou technologii odporového bodového svařování. Menší množství rušivých hran usnadňuje aplikaci nové verze i ve stísněných prostorách. Robot Quantec 2 s nosností až 300 kilogramů bude hlavním exponátem společnosti KUKA pro MSV 2019.