International Engineering Fair

Translation is not available.

KUKA: Robotů Quantec po světě pracuje už více než 100 tisíc, na MSV uvidíte novou generaci legendárního výrobku

Společnost KUKA v Brně představí vylepšenou verzi robotu Quantec, který se od roku 2010 úspěšně uplatňuje v náročných průmyslových aplikacích a pracuje i v horkém nebo agresivním prostředí. Také nová generace nabízí nejvyšší nosnosti a dosahy ve své třídě na trhu. MSV návštěvníkům názorně ukáže, jak Quantec 2 nastavuje standardy kvality a spolehlivosti pro výrobní procesy budoucnosti.

Nový Quantec 2 reaguje na dynamický vývoj automatizační techniky a požadavky trhu. Konstruktéři přišli s celou řadou zlepšení od optimalizovaného zápěstí až horizontální umístění motorů nebo zmenšení plochy základny. Snížil se počet komponent, zjednodušila se jejich výměna a významně klesly nároky na údržbu. Výhodou je také zjednodušená instalace a rychlé zaškolení: technologie je srovnatelná s předchozí verzí, takže na přechod stačí jediný den.

KUKA KR Quantec 2 je k dispozici v širokém portfoliu provedení a uplatní se ve všech segmentech trhu od lékařské techniky přes manipulaci a obrábění až po slévárny. Díky zkušenostem z více než 50 tisíc instalací je dokonale sladěná jeho mechanická konstrukce pro klíčovou technologii odporového bodového svařování. Menší množství rušivých hran usnadňuje aplikaci nové verze i ve stísněných prostorách. Robot Quantec 2 s nosností až 300 kilogramů bude hlavním exponátem společnosti KUKA pro MSV 2019.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše