International Engineering Fair

Translation is not available.

Připomeňte si úspěšnou výstavu 100RIES

U příležitosti 60. ročníku MSV a stého výročí československé státnosti se v pavilonu A odehrála velká výstava 100RIES - Příběhy průmyslových legend. Můžete si ji projít díky virtuální prohlídce nebo publikaci, která na základě výstavy vznikla.

Virtuální prohlídka výstavy 100RIES

V publikaci čtenář najde poutavou formou popsány okolnosti vzniku československých průmyslových ikon, jejich tvůrců, vědců, objevitelů a slavných značek. 16 příběhů je reprezentováno formou rozšířené reality, která vychází z výstavy Czech Innovation Expo Českých center, která byla také součástí expozice během MSV.

A co se v ní dozvíte? Příběhy legend jako ŽĎAS či Šmeral, Tatra, Zetor, Adast, Zbrojovka Brno. Na výstaviště díky výstavě dojel legendární Stříbrný šíp, Laminátka, „tatrácké“ tramvaje, nesmrtelný lakatoš či „úencéčko“. Uvnitř pavilonu A byl v obležení Škoda Favorit, bicykl Favorit, moped Babetta, lehký kulomet vz. 26, světové unikáty v podobě historických aut či kopií Z-Omega, Aero 50 Dynamik nebo Aero 750 Sport Coupé. Nad hlavami se vznášel kluzák L-13 Blaník a zejména strojaři obdivovali letité (a pro průmysl zásadní) obráběcí a tvářecí stroje. Naprosto ojedinělý byl projekt znovuzrození sochy Tomáše Garrigue Masaryka, které stála v Rotundě pavilonu při otevírání brněnského výstaviště v roce 1928. Nová skulptura spatřila světlo světa díky nejmodernějším 3D technologiím kuřimské společnosti MCAE.

Příběhy jsou doplněné atraktivním fotografickým materiálem z archivů BVV a výstavy samotné, mnoho unikátních fotografií poskytly české a slovenské společnosti. Čtenářsky vděčnou populárně naučnou formu publikace doplňuje její skvělá grafika.

Kdo se na výstavu nedostal nebo by si ji chtěl naopak připomenout, je k dispozici její virtuální prohlídka. Publikace se tak stává výborným průvodcem. A také výborným dárkem pro ty, kterým učaroval svět techniky. Kniha je k zakoupení na BVV – vydavatelem jsou Veletrhy Brno, a.s. - za 399 korun.

Knihu si lze objednat zde: www.bvv.cz/navstevnici/100stories

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše