WOOD-TEC

WOOD-TEC 2017 ukáže cestu ke zvýšení efektivity zpracování dřeva a výroby nábytku

Už 15. ročník Mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC se uskuteční na brněnském výstavišti od 31. října do 3. listopadu 2017

Účast vystavovatelů – zejména v oblasti strojů - jednoznačně potvrzuje, že tento veletrh je nejdůležitějším setkáním odborníků v dřevozpracujícím a nábytkářském průmyslu v České republice a na Slovensku. WOOD-TEC je umístěn v pavilonech A2 (komponenty pro výrobu nábytku) a V (stroje). Prezentace strojů je letos bez nadsázky vynikající, celkem je na ploše přes 230 značek nechybí téměř žádná ze zastoupených na českém a slovenském trhu. Vystavovatelé také ohlásili novinky vystavené na letošním veletrhu LIGNA.

Den před otevřením - foto

O přítomnosti novinek a exponátů s pokročilými technologiemi svědčí i mimořádný zájem o soutěž WOOD-TEC Award, do které je přihlášeno 35 exponátů.

>> Seznam firem a zastoupených značek << 
>> na veletrhu WOOD-TEC 2017 <<

V pavilonu A2 najdou návštěvníci firmy vystavující komponenty pro výrobu nábytku – kování, lepidla, barvy nebo povrchy. Prezentují se zde také vysoké školy a profesní sdružení, tento pavilon je hlavně centrem doprovodného programu. Je zde umístěna WOOD-TEC aréna, sál a expozice exponátové soutěže WOOD-TEC Award.

Zvýšení efektivity, automatizace a robotizace

WOOD-TEC 2017 se snaží přispět k řešení aktuální situace ve dřevozpracujícím průmyslu a výrobě nábytku, které se potýkají s nárůstem zakázek. Vystavovatelé proto přicházejí s automatizovanými, robotizovanými a digitalizovanými stroji, které nejen zvyšují efektivitu výroby, ale i pracovní komfort. Stejnými tématy se zabývá i doprovodný program.

Nářadí a další potřeby pro řemeslníky

WOOD-TEC je tradičně zajímavým veletrhem také pro řemeslníky, kteří využívají ruční nářadí - truhláře, čalouníky a další. To najdou na stáncích zhruba dvaceti vystavovatelů, další zajímavé exponáty na řemeslníky čekají v pavilonu A2 mezi komponenty.

Doprovodný program přinese především praktické informace

Dění ve WOOD-TEC Aréně v pavilonu A2 je zaměřeno především na zprostředkování praktických informací pro oblast zpracování dřeva a výroby nábytku. Přednášky a semináře z této oblasti jsou soustředěny do technologického dne (1.11.) a nábytkářského dne (2.11.). Ve čtvrtek pak bude k dispozici ještě poradenské centrum Klastru českých nábytkářů se soudním znalcem a s odborníky na dotace a normy.

První den veletrhu se mohou návštěvníci zúčastnit diskuze s odborníky z asociací, které se na pořádání veletrhu WOOD-TEC podílejí, z vysokých škol, mezi účastníky diskuze budou dále zástupci ministerstva průmyslu a obchodu a Hospodářské komory ČR. V diskuzi se otevřou témata z technologického i nábytkářského dne, například i certifikace FSC nebo dočasný zákaz těžby. Úvodní den veletrhu bude patřit také nákupním workshopům a misím, interiérová designérka a vydavatelka Iva Bastlová pak pouze pro WOOD-TEC 2017 sestavila přednášku o interiérových trendech představených na šesti zahraničních veletrzích (31.10. od 12:30).

Pro tipy na zvýšení efektivity výroby si mohou návštěvníci přijít do WOOD-TEC Arény ve středu (technologický den) od 11 hodin na blok přenášek Řešení pro automatizaci, robotizaci a digitalizaci výroby. Další středeční program se bude zabývat podporou exportu (od 13:30) nebo robotizací v sektoru produkce dřevostaveb (od 12:30).

Ve čtvrtek (nábytkářský den) se podíváme na zvýšení efektivity živnostníků a malých výrobců neinvestiční cestou - formou outsourcingu. Další čtvrteční programy jsou zaměřeny na dotace pro výrobce nábytku v bloku organizovaném Klastrem českých nábytkářů, normy nebo individualizaci sériově vyráběného nábytku.

V pátek proběhne den odborného školství, kde jsou připraveny prezentace Mendelovy univerzity v Brně a České zemědělské univerzity v Praze, po nichž bude následovat představení firem, které nabídnou profesní uplatnění budoucím absolventům středních odborných škol.

Premiérově v roce 2017 je součástí veletrhu také exponátová soutěž WOOD-TEC Award. Vyhlášení výsledků soutěže proběhne v úterý od 16 hodin v pavilonu A2, na stejném místě pak budou moci návštěvníci projít expozici s nominovanými exponáty. Do soutěže je přihlášeno 34 exponátů.

Návštěvníci veletrhu WOOD-TEC 2017 získají na 6 měsíců zdarma plnou verzi aplikace Dřevařské kalkulačky a na stejnou dobu také služby portálu drevari.cz. Aktivační kód získá každý návštěvník při vstupu na výstaviště.

Katalog vystavovatelů, aktuální doprovodný program a všechny potřebné informace o veletrhu WOOD-TEC 2017 můžete mít vždy u sebe v mobilní aplikaci BVV TRADE FAIRS. Ta je k dispozici pro Android a iOS.

Vstupenku na WOOD-TEC si kupte na webu

Veletrh WOOD-TEC 2017 je otevřen od 9 do 17 hodin, v pátek 3. listopadu do 16 hodin. Návštěvníci ho najdou v pavilonech A2 a V, parkování je umístěno v areálu výstaviště v těsné blízkosti obou pavilonů. Na nejvýhodnější vstupné – 140 korun - dosáhnou návštěvníci, kteří si koupí vstupenku na webových stránkách veletrhu. Zvýhodněné vstupné za 80 korun mají organizované školní skupiny, navíc v pátek mohou veletrh navštívit zdarma.


Další aktuality z veletrhu