KABO

Wortmann: více než padesát let růstu

Německá společnost Wortmann KG je renomovaným výrobcem a distributorem špičkové obuvi a módních doplňků.

Společnost byla založena již v roce 1967 Horstem Wortmannem  jako rodinná obuvnická firma. Během padesáti let působení na trhu se z ní stal největší výrobce obuvi v Evropě. Vlajkovou lodí společnosti Wortmann KG je dámská obuv značky Tamaris. Úspěch společnosti Wortmann KG je z významné části založen na tom, jak společnost řeší velkoobchod s obuvíZakládá si totiž na úzké spolupráci s odběrateli – maloobchodníky.

Wortmann Schuh - Holding

Úspěch vyplývá z promyšlené a udržitelné koncepce růstu. Vzhledem k nepřetržitému alokaci segmentů na různých cílových trzích byly pro příslušné značky skupiny založeny samostatné společnosti. Wortmann Schuh - Holding dnes tvoří šest firem, z toho 5 vystavuje v Brně na veletrhu KABO.

Jde o Wortmann KG - Internationale Schuhproduktionen zastupující značku Tamaris, dále MARCO TOZZI Shoes GmbH & Co. KG prezentující  značku Marco Tozzi, třetí společností je výrobce značky Caprice - Caprice Schuhproduktion GmbH & Co. KG. Další firmou je Jana shoes GmbH & Co. KG se značkou Jana® a  v neposlední řadě shoe.com GmbH & Co. KG, zaměřená na renomovanou značku obuvi s.Oliver.