Eventy roku: Cenu má MSV a další tři projekty spojené s výstavištěm

Brněnské výstaviště bodovalo na Výročních cenách České eventové asociace. Z patnácti udělovaných cen si čtyři odnesly akce, které se konaly v areálu.

Veletrhy Brno získaly za Mezinárodní strojírenský veletrh Brno 3. místo v kategorii Eventy pořádané jako vlastní produkce. Stupně vítězů obsadili i Mistrovství ČR v počítačových a mobilních hrách 2018, Ples VUT 2018 - Když technika tančí pod hvězdami a Olympijský festival Pyeongchang 2018. Celkem bylo letos do finále nominováno 26 projektů.

Známe nejlepší eventy roku 2018

Česká eventová asociace, sdružující nejvýznamnější eventové agentury v zemi, pořádala druhý ročník soutěže nejlepších eventů uplynulého roku. Dvacetičlenná porota hodnotila přihlášky dvoukolově.

Porota účastníky v prvním kole posuzovala na základě videa a doložených specifikací projektů. Ve druhém kole pak byly jednotlivé eventy podrobeny konfrontaci s porotci v rámci osobní obhajoby projektu.

Slavnostní vyhlášení se odehrálo 9. dubna 2019 v DOX+, kde bylo rozdáno, včetně GRAND PRIX, celkem šestnáct cen v pěti kategoriích. Podle předsedy poroty Jana Binara, CEO McCANN PRAGUE a prezident AKA, porotci hodnotili a porovnávali především efektivitu a přínos jednotlivých projektů, jejich originalitu a rozsah inovací. Úkol to rozhodně nebyl snadný, nabídka a kvalita přihlášených prací byla veliká.

Nejlepším eventem uplynulého roku, který vyhrál kategorii B2C a zároveň získal GRAND PRIX, bylo originální uvedení vozu Mercedes Benz třídy A od agentury JAD Productions.

Letošní ročník eventových cen přinesl meziroční nárůst přihlášek o více než 40 % a současně ukázal, že se Česká republika stává silným a profesionálním hráčem na poli eventů.

Zdroj: Česká eventová asociace z.s.