GO a Regiontour

Expozici Církevní turistiky hlídá socha Panny Marie Křtinské

Již popáté najdou návštěvníci na veletrhu REGIONTOUR stánek Církevní a klášterní turistiky, který bude opět prezentovat poutní místa v České republice, kostely, kláštery a další církevní památky a zajímavosti církevní turistiky.

Návštěvníkům veletrhu v letošním roce opět prostřednictvím některého z uměleckých skvostů přiblížují duchovní atmosféru poutních míst. Tentokrát se jedná o kopii sochy Panny Marie Křtinské.

Právě do Křtin směřují často kroky poutníků po celou poutní sezónu, která začíná na většině poutních míst v době velikonoční a zakončena bývá v říjnu. V loňském roce se péče o kostel Jména Panny Marie a poutní areál ve Křtinách vrátila do rukou bratří premonstrátů, kteří budou pokračovat v poutní tradici.

Po Panně Marii Svatotomské, Madoně z Veveří a Panně Marii Vranovské vydává Biskupství brněnské také k této milostné soše návštěvníky velmi oblíbenou kartičku s modlitbou.

V letošním roce Církevní turistika pro návštěvníky a zájemce připravuje opět několik novinek, a to jak na úrovni rozšiřování nabídky do sousedních zemí, tak také v oblasti vzdělávání v cestovním ruchu.

  • Téma církevní turistiky vzbudilo zájem také v sousedním Rakousku, a tak Biskupství brněnské vydalo ve spolupráci s rakouskými partnery novou brožuru s přehledem poutních míst a církevních zajímavostí v brněnské diecézi i v diecézi St. Pölten. Brožura je pro prezentaci v zahraničí vydána také v německém jazyce.
  • Před prázdninami plánují spustit také německou jazykovou mutaci webu Církevníturistiky a zároveň nabídku na webu rozšířit o poutní místa a zajímavosti v sousední rakouské diecézi St. Pölten, s níž Biskupství brněnské již několik let spolupracuje.
  • Od roku 2018 nabízí Biskupství brněnské také nové ubytování v blízkosti Národního parku Podyjí. Fara sv. Jiljí v Lukově u Znojma je vybavena k pronájmu pro rekreaci a nabízí především rodinám možnost prožít dovolenou v oblasti, která je známá neporušenou přírodou malebného údolí řeky Dyje, ale i zachovanými stopami historie v podobě pohraničních zátarasů v sousední obci Čížov. Biskupství brněnské nyní provozuje na Jižní Moravě čtyři takové objekty, které každoročně využívá k rekreaci více než 1000 hostů.
  • Rádi by více otevírali naše kostely k návštěvě, což předpokládá ochotné a vzdělané průvodce z řad místních farníků, proto Biskupství brněnské ve spolupráci s diecézí St. Pölten připravuje letos v jarních měsících kurz pro průvodce v církevním cestovním ruchu. Průvodci nyní působí např. v poutním kostele sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou, který ročně navštíví více než 30 000 turistů a dalších několik tisíc poutníků.

"Těší nás rostoucí zájem o církevní turistiku a věříme, že také letošní expozice Církevní a klášterní turistiky na veletrhu cestovního ruchu přispěje k rozvoji církevního cestovního ruchu, pozve návštěvníky k návštěvě poutních míst, klášterů a dalších církevních zajímavostí," uvedla za projekt Petra Dolíhalová.

Zdroj: Biskupství brněnské; Foto: archiv BVV

Další aktuality z veletrhu

20. 01. 2019 GO a Regiontour S Periscopem nejen do Skandinávie, ale do celého světa

Za pouštní romantikou do Ománu, za ledovci do Kanady, za sopkami na Island a na Nový Zéland, za velehorami do Nepálu a za kláštery do Gruzie. Brněnská cestovní kancelář PERISCOPE Skandinávie vozí turisty do úchvatné přírody a exotických destinací několika kontinentů. Na...

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše