GO a Regiontour

Expozici Církevní turistiky hlídá socha Panny Marie Křtinské

Již popáté najdou návštěvníci na veletrhu REGIONTOUR stánek Církevní a klášterní turistiky, který bude opět prezentovat poutní místa v České republice, kostely, kláštery a další církevní památky a zajímavosti církevní turistiky.

Návštěvníkům veletrhu v letošním roce opět prostřednictvím některého z uměleckých skvostů přiblížují duchovní atmosféru poutních míst. Tentokrát se jedná o kopii sochy Panny Marie Křtinské.

Právě do Křtin směřují často kroky poutníků po celou poutní sezónu, která začíná na většině poutních míst v době velikonoční a zakončena bývá v říjnu. V loňském roce se péče o kostel Jména Panny Marie a poutní areál ve Křtinách vrátila do rukou bratří premonstrátů, kteří budou pokračovat v poutní tradici.

Po Panně Marii Svatotomské, Madoně z Veveří a Panně Marii Vranovské vydává Biskupství brněnské také k této milostné soše návštěvníky velmi oblíbenou kartičku s modlitbou.

V letošním roce Církevní turistika pro návštěvníky a zájemce připravuje opět několik novinek, a to jak na úrovni rozšiřování nabídky do sousedních zemí, tak také v oblasti vzdělávání v cestovním ruchu.

  • Téma církevní turistiky vzbudilo zájem také v sousedním Rakousku, a tak Biskupství brněnské vydalo ve spolupráci s rakouskými partnery novou brožuru s přehledem poutních míst a církevních zajímavostí v brněnské diecézi i v diecézi St. Pölten. Brožura je pro prezentaci v zahraničí vydána také v německém jazyce.
  • Před prázdninami plánují spustit také německou jazykovou mutaci webu Církevníturistiky a zároveň nabídku na webu rozšířit o poutní místa a zajímavosti v sousední rakouské diecézi St. Pölten, s níž Biskupství brněnské již několik let spolupracuje.
  • Od roku 2018 nabízí Biskupství brněnské také nové ubytování v blízkosti Národního parku Podyjí. Fara sv. Jiljí v Lukově u Znojma je vybavena k pronájmu pro rekreaci a nabízí především rodinám možnost prožít dovolenou v oblasti, která je známá neporušenou přírodou malebného údolí řeky Dyje, ale i zachovanými stopami historie v podobě pohraničních zátarasů v sousední obci Čížov. Biskupství brněnské nyní provozuje na Jižní Moravě čtyři takové objekty, které každoročně využívá k rekreaci více než 1000 hostů.
  • Rádi by více otevírali naše kostely k návštěvě, což předpokládá ochotné a vzdělané průvodce z řad místních farníků, proto Biskupství brněnské ve spolupráci s diecézí St. Pölten připravuje letos v jarních měsících kurz pro průvodce v církevním cestovním ruchu. Průvodci nyní působí např. v poutním kostele sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou, který ročně navštíví více než 30 000 turistů a dalších několik tisíc poutníků.

"Těší nás rostoucí zájem o církevní turistiku a věříme, že také letošní expozice Církevní a klášterní turistiky na veletrhu cestovního ruchu přispěje k rozvoji církevního cestovního ruchu, pozve návštěvníky k návštěvě poutních míst, klášterů a dalších církevních zajímavostí," uvedla za projekt Petra Dolíhalová.

Zdroj: Biskupství brněnské; Foto: archiv BVV

Další aktuality z veletrhu

20. 01. 2019 GO a Regiontour S Periscopem nejen do Skandinávie, ale do celého světa

Za pouštní romantikou do Ománu, za ledovci do Kanady, za sopkami na Island a na Nový Zéland, za velehorami do Nepálu a za kláštery do Gruzie. Brněnská cestovní kancelář PERISCOPE Skandinávie vozí turisty do úchvatné přírody a exotických destinací několika kontinentů. Na...