Life!

Festival Life! 2019 se rozšířil o dvě nové sekce – cyklistiku a spotřební elektroniku

Tradičně začátkem listopadu (8. – 10. 11. 2019) proběhl na výstavišti festival Life!. Letošní ročník byl obohacen o dvě nové sekce s cyklistikou a spotřební elektronikou, které výrazně rozšířily jeho přitažlivost pro návštěvníky. Festival reaguje na celospolečenskou poptávku po motivaci k pohybu a zdravému životnímu stylu – zejména u mládeže, ale nejen u ní. Festival Life! se konal souběžně s veletrhem CARAVANING BRNO. Festival Life! zahrnuje sportovní sekci SPORT Life!, cyklistickou BIKE Life!, taneční DANCE Life!, sekci se spotřební elektronikou DATART Life! a herní IN-JOY Life!. Branami výstaviště prošlo více než 50tisíc návštěvníků.

Návrat boomu cyklistiky na brněnské výstaviště

Cyklistický sortiment byl sice součástí festivalu pokaždé, ale po sedmi letech se opět rozšířil na několikanásobek a vysloužil si i vlastní sekci s názvem BIKE Life!. Společně se sekcí SPORT Life! obsadil halu V. V cyklistické části, která obsadila více než polovinu pavilonu, se prezentovaly desítky značek mechanických jízdních kol i elektrokol, oblečení a doplňkový sortiment. Součástí sekce byla dráha pro testování elektrokol a elektrokoloběžek. SPORT Life! se zaměřil především na sortiment pro outdoor a běh, v halách V a A2 našli návštěvníci sportoviště, na kterých probíhaly soutěže nebo kde si mohli různé sporty vyzkoušet. Součástí doprovodného programu byly běhy SPORT Life! Run a Gladiator Race.

DATART Life! - trendy ve spotřební elektronice a výhodné nákupy

Novou částí festivalu Life! byla sekce DATART Life! v halách G1 a G2. Zde se představila téměř stovka značek spotřební elektroniky na expozicích, ve kterých se vystavené zboží také předvádělo. Tento způsob prezentace návštěvníky zaujal, a mnozí proto využili možnosti nákupu za zvýhodněné ceny. Zážitková prezentace zboží pak dokonale zapadla do koncepce celého festivalu.

Vyšší zájem než v loňském roce zaznamenala páteční akce SPORT Life! pro mládež, na kterou vyrazilo přes dva tisíce žáků druhého stupně základních škol z Brna a okolí. Hlavním cílem pátečního setkání byla motivace ke sportu a zdravému životu bez drog, alkoholu a jiných návykových látek. Děti vyrazily do sportovních hal včetně již populární Familly Hall v pavilonu Z, kde se prezentovalo město Brno i JMK. Motivovat mládež přišli Aleš Valenta, David Svoboda, Hana Kynychová, Marek Dědík, Libor Podmol, Jakub Kohák, Petr Švancara, Marek Holeček, Aleš Loprais, Kateřina Sirůčková a Ollie Roučková. Jedna z přednášek informovala žáky o aplikaci Nenech to být, pomocí které se dá předcházet šikaně.

Vyšší zájem o taneční workshopy

Pro tanečníky je DANCE Life! každoroční podzimní stálicí a pravidelným termínem k setkání. Při letošním ročníků byl znatelný vyšší zájem o taneční workshopy, více než dvě desítky z celkových 73 byly zcela vyprodané. V letošním ročníku byl poprvé realizován nový systém prodeje workshopů. Na několika pódiích probíhaly také taneční soutěže a show, mezi lektory workshopů bylo několik světových hvězd.

Spojení programu youtuberů a tanečního rekordu

Pokus o překonání sobotního tanečního rekordu svým scénářem navázal na konec motivačního videa a Ondřej Sokol, Lucie Borhyová, Eva Decastelo, Fatty Pillow, House, Anna Šulc a Michal Holán se ocitli na pódiu po proběhnutí téměř dvousetkilometrové vzdálenosti po dálnici D1. Po patnácté hodině v rozjásané atmosféře proběhl společný tanec a komisař agentury Dobrý den potvrdil, že 2223 tanečníků vytvořilo nový rekord.

"Jsem naprosto nadšená, miluju tanec a jsem ráda, že se podařilo překonat loňská rekord. Zažila jsem skvělou atmosféru a jsem překvapená, že přišlo tolik lidí. Brno je prostě úžasný!"
Lucie Borhyová, moderátorka TV Nova a tvář festivalu Life!
"Letos jsem tady po šesté a konečně jsem si prošel celou akci, hlavně tedy proto, že jsem musel čekat na naše děti, které se mi zavřely v Game Hall a nemohl jsem je odsud dostat, takže jsem na festivalu strávil poprvé tři dny v kuse. A bylo to fajn."
Ondřej Sokol, ambasador festivalu Life!, moderátor a herec

Esport se stal zavedeným pojmem

V pavilonu B po celé tři dny probíhaly Vodafone Mistrovství ČR v počítačových hrách a Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách. Součástí programu Game Hall byla i páteční odborná konference, tisíce návštěvníků přišly jak povzbudit své favority, tak vyzkoušet výkonné herní počítače i nejnovější vydání herních titulů.

Caravaning Brno – inspirace k cestování

17. ročník Mezinárodního veletrhu karavanů a obytných automobilů Caravaning Brno obsadil dva pavilony brněnského výstaviště. Na 17 tisících metrech čtverečních se představilo celkem 69 vystavovatelů ze 7 zemí. Pavilon F byl zaplněn prémiovými značkami, desítky vystavovatelů se představily i v pavilonu P, kde kromě obytných automobilů a karavanů byly prezentovány také doplňky a příslušenství. Doprovodný program obsahoval praktické rady pro karavanisty i cestovatelské přednášky.


Řekli k DATART Life!

Eva Kočicová, Datart
Jsme rádi, že se k nám přišlo pobavit tolik lidí. Potěšilo nás hlavně jejich zapojení do sportovních a jiných aktivit. Pro nás to je důkaz toho, že se nám podařilo spojit produkty ze světa elektroniky a moderních technologií s opravdovými zážitky. Návštěvnost festivalu překonala naše očekávání!

Lucia Strachová, OK-plast
Veletrh Life! je skvělou příležitostí k prezentaci. Lidé se zajímají o nové věci a jsou rádi, že si je mohou na veletrhu osobně vyzkoušet, prohlédnout i zakoupit.

Romana Stachovičová, Life Food
Na veletrhu v Brně rádi prezentujeme náš sortiment, který ocení jak sportovci, tak i všichni ostatní. Rádi sledujeme trendy, které se na veletrhu Life! vždy určitým způsobem prosadí. U dětí se určitě osvědčila naše borůvková tyčinka.

Tereza Stará, Sens
Veletrh sportu a zábavy vždy přiláká zájemce o novinky v oblasti netradiční výživy. Na stánku se nám střída enormní množství lidí a je vidět, že cvrčci táhnou.

Dagmar Zezlová, ALPA
Na veletrhu patříme k pravidelným vystavovatelům. Každý rok se u nás zastaví lidé a nakoupí hřejivé a chladící emulze pro sportem vytížené svalstvo.

Aleš Tetur, Sokol
Splnilo to naše očekávání o rozšíření povědomí lezení po laně. Na hlavní závod jsme měli přes 30 závodníků a účast byla skvělá. I diváci byli dobří a všem zúčastněným hojně fandili.

Martin Dobeš, Mio
V sobotu bylo enormní množství lidí. Původně jsem měl trochu strach zde vystavovat, protože jsem si nebyl jistý vizí Datartu jako jednotlivých expozic s prodejem. Tento krok se ale opravdu vyplatil a musím říct, že jsme zde uskutečnili několik zajímavých prodejů. Lidé si rádi vyzkouší a zjistí informace osobně na Datart Life! veletrhu.

Petr Steiner, AVATAR zone
Naše herní zóna v Datart pavilonu opravdu táhne. Jsme rádi, že lidé u nás stojí fronty, a kromě virtuální reality vybírají také počítačové příslušenství.

Vojtěch Jeřábek, Huawei
Největší úspěch shledáváme u hodinek WATCH GT 2 a nejnovějších typů telefonu. Zákaznicí nejvíce uvítali Datart slevu, kterou mohli uplatnit přímo na veletrhu. Výhodou je také blízkost všech expozic. U nás si produkt otestovali a hned vedle si jej objednali domů. Je to výborná spolupráce.

Tomáš Alexandr, Xiaomi
Naše expozice virtuální domácnosti měla u návštěvníků velký ohlas. Jsme rádi, že jsme na Datart Life! přijeli a mohli prezentovat chytré spotřebiče. Největším překvapením byl pro všechny jistě náš vysavač. Lidé se také zajímali o technologické novinky a pokrok v chytré domácnosti. Příště opět určitě přijedeme.

Lukáš Smělý, STABLECAM s. r. o.
Stánek jsme rozdělili na dvě expozice. Ta s RoboMastrem S1 letos opravdu všechny uchvátila. Je to totiž novinka a všichni návštěvníci byli zvědaví, co dovede. Zaujali jsme samozřejmě děti. Na drony bychom potřebovali spíše venkovní expozici, abychom mohli plně ukázat, co dovedou.

Nastavení cookies

Ke sledování a analýze návštěvnosti na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Tyto soubory mohou obsahovat osobní údaje. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je dle platné legislativy vyžadován váš souhlas.
Příjmout vše